Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Kolejne spotkanie przedstawicieli władz miasta ze środowiskami kobiecymi odbyło się w ratuszu. - Jestem pozytywnie nastawiony. Widać, że dzisiaj środowisko pań znajduje wspólny język i chce znaleźć jak najlepsze rozwiązania - podkreślił prezydent Kielc Bogdan Wenta.


W efekcie poprzednio zorganizowanych spotkań i  rozmów zaproponowano, aby przyszła Rada Kobiet była 15-osobowa. Pięć pań z tej grupy stanowiłoby reprezentację do kontaktów z Urzędem Miasta Kielce. - Rada będzie działała na rzecz kobiet. Będzie ciałem doradczym prezydenta Kielc orz ciałem konsultacyjnym - takie założenia działania przedstawiła Iwona Wielgus.


W dalszej kolejności inicjatorki powołania Rady Kobiet deklarują działania wspierające edukację. Co kwartał rada prezentowałaby to, co zostało zrobione.  Konsultowała z innymi kobietami, jakie są potrzeby.


Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc podkreśliła, jak ważne jest, aby kobiety łączyły się w dyskusji i pracy na rzecz spraw ich dotyczących. Powiedziała, że nie ma znaczenia, jakie poglądy reprezentują. Kolejne spotkanie w sprawie powołania Rady Kobiet zaplanowane jest na godz. 16.00, 9 maja.


Praca w Radzie ma mieć charakter społeczny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.