„Inwestuj w Kielcach” - konferencję pod takim hasłem zorganizowało Miasto dla przedsiębiorców z Kielc i regionu. Wydarzenie otworzył prezydent Bogdan Wenta.

 

Spotkanie poświęcono ważnym z punktu widzenia gospodarczego kwestiom, m.in. temu co może do inwestowania w naszym mieście zachęcić. Zaprezentowano na przykład opracowywane w ratuszu kierunki działań, które rozpoczną prace nad przygotowaniem projektu uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości na terenie Kielc. Ma to być zachęta do inwestowania zarówno przed podmioty zewnętrzne, jak i biznes lokalny. Szereg narzędzi, które wspierają przedsiębiorców oraz nowe inwestycje mają także inne komórki ratusza, w tym Centrum Obsługi Inwestora czy Biuro ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem.Na miejskim Geoportalu działa Profil Inwestora. Miejski System Informacji Przestrzennej, Idea smart city czy Baza Ofert Inwestycyjnych - to jedne z narzędzi Miasta wspierających planowanie inwestycji. Elementem, który bardzo wpłynie na przedsiębiorczość będzie też  Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar - największa obecnie w Kielcach inwestycja rządowa. Motorem napędzającym przyszłe inwestycje jest na pewno możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego środkami Unii Europejskiej.

 

Podczas konferencji zaprezentowano założenia Ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o wspieraniu nowych inwestycji, która znowelizowała warunki uzyskania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców w ramach specjalnych stref ekonomicznych. W wydarzeniu wzięła udział Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” i w ramach indywidualnego stoiska udzielała przedsiębiorcom szczegółowych informacji o dostępnych w województwie świętokrzyskim instrumentach wsparcia.

 

W realizację i promocję konferencji „Inwestuj w Kielcach”, która odbyła się w Targach Kielce, zaangażowały się organizacje przedsiębiorców działające na terenie naszego miasta, w tym Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan„Lewiatan”, Forum Pracodawców Prywatnych, BCC Loża Świętokrzyska, Staropolska Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców. Zaproszenie do osobistego udziału w konferencji wysłano także do istniejących w Polsce izb handlowych, gospodarczych, przemysłowych oraz do przedstawiciela Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

 

Więcej - jutro w Internetowej Telewizji Kielce

 

 

Program konferencji Inwestuj w Kielcach
do pobrania