Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

W sobotę i niedzielę 4 i 5 maja b.r. Prezydent Kielc oraz instytucje kultury, stowarzyszenia i przedsiębiorcy zapraszają do kieleckiego Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica na pierwszy Piknik Retro Kielce, nawiązujący do niedzielnych zabaw urządzanych w „ogrodzie Staszica” m.in. w okresie międzywojennym. Od godz.14.00 do późnych godzin wieczornych organizatorzy zaplanowali liczne koncerty, spektakle, pokazy, warsztaty, zabawy, loterie, gry integracyjne, pływanie łódkami po stawie i wiele innych atrakcji. Wieczorami odbędą się retro potańcówki i projekcje przedwojennych filmów. Park będzie podzielony na kilka stref, na których będą odbywały się różnego rodzaju aktywności nawiązujące do dwudziestolecia międzywojennego, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i rodzin.

Organizatorzy  zapewniają także miejsca na piknik, stoiska z rękodziełem oraz gastronomią. Zachęcamy do przyjścia w strojach stylizowanych na modzie tego okresu. Będzie także istniała możliwość ich wypożyczenia. Najlepsze retro stylizacje będą prezentowane na scenie i nagradzane.

 

W ratuszu odbyła się dziś konferencja prasowa na ten temat. Wzięli w niej udział: Prezydent Kielc Bogdan Wenta, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj, przedstawiciele Urzędu Miasta Kielce oraz instytucji zaanagażowanych w organizację pikniku z Domu Środowisk Twórczych, Kieleckiego Centrum Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Muzeum Zabawek i Zabawy, DK Kultury Białogon oraz firmy Regiokoszulki.

 

PROGRAM do pobrania

 

plakat - Piknik