Festyn Rodzinny organizowany w ramach XVII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki odbędzie się 18 maja br.w godz.12.00 -17.00 w Parku Miejskim w Kielcach.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce. W muszli koncertowej zaprezentują się świetlice środowiskowe i kluby młodzieżowe z Kielc. Każda świetlica zaprezentuje prace plastyczne dzieci. Uczestnicy sami  będą mogli spróbować wypalania w drewnie, robienia biżuterii, decupage, quilling, orgiami, ozdób z filcu. Będzie również malowanie twarzy, malowanie włosów kolorowymi sprayami, pokaz pisania ikon, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież w alkogoglach będzie mogła spróbować jak ciężko jest osobie pod wpływem alkoholu przejść po torze przeszkód.

 

Na scenie zaprezentują się stowarzyszenia:

- "Nadzieja Rodzinie"  - świetlice Wolna Strefa i Młoda Strefa

- "Caritas" - 

- Siemacha

- Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców

- Fundacja Możesz Więcej - świetlica „Brachu”

- Fraktal – pierwsza pomoc przedmedyczna

- Oratorium Świętokrzyskie

- MAAG

- Korona Swim

 

Swoje stoiska będą miały także Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, MONAR, MOPR, WOPR, Świętokrzyski Klub Abstynentów RAJ. W każdym ze stoisk będą dyżurowali terapeuci i pedagodzy, można będzie zasięgnąć bezpłatnej fachowej porady.