Już po raz 9 do Sopotu zjechali deweloperzy, budowlańcy, architekci, bankowcy i przedstawiciele innych podmiotów z sektora nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. W konferencji biorą udział kieleccy przedsiębiorcy oraz delegacja Urzędu Miasta Kielce.   

 

Sektor budowlany od kilku lat ma swoje złote lata w Polsce – szybko wzrasta ilość wysokiej jakości mieszkań i domów jednorodzinnych, powstają nowoczesne biurowce oraz hale produkcyjne i magazyny z przeznaczeniem pod rozwój spedycji i logistyki. Rozwija się infrastruktura drogowa i inne obiekty użyteczności publicznej. Również w przypadku Kielc zmiany na lepsze są widoczne gołym okiem. Kieleccy deweloperzy systematycznie oddają do użytku nowe mieszkania, na które popyt jest wciąż ogromny. Powodem do satysfakcji dla mieszkańców jest modernizowana infrastruktura drogowa i sportowa oraz powstające jak grzyby po deszczu inwestycje logistyczne – Panattoni Park Kielce oraz 7R w pobliżu węzła Południe na trasie S7.

 

Coraz częściej pada pytanie: Co określa dobrą przestrzeń? Ilość narzędzi jest praktycznie nieskończona. Trzeba jednak zacząć od pytania - jakie funkcje powinna spełniać przestrzeń? Jeśli odpowiemy na to pytanie - narzędzia przyjdą same. Teraz bardzo ważne wydaje się tworzenie miejsc, które umożliwiają integrację społeczną. 

 

„Starajmy się tworzyć miejsca, które umożliwiają tworzenie wspólnoty, łączące pewne funkcje, dające możliwość wypoczynku, które będą ładne i funkcjonalne” - namawia Marek Kuryłowicz, prezes zarządu Kuryłowicz&Associates.

 

Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie to znakomita okazja, aby nawiązać ciekawe kontakty biznesowe oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych i prezentacjach ekspertów branży rynku nieruchomości. Wśród interesujących tematów są m.in. przyszłość centrów handlowych w kontekście rosnącej sprzedaży online, wzrastający popyt na usługi opiekuńcze dla osób starszych i dostosowany do potrzeb studentów housing czy szybko zmieniające się trendy na rynku biurowym. Do dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele takich gigantów rynkowych jak Cushman&Wakefield, JLL, Microsoft, Colliers, Panattoni. Licznie reprezentowane są także mniej znane firmy i samorządy. Miasto Kielce, które jest partnerem towarzyszącym Forum w Sopocie, prezentuje na konferencji szeroką ofertę współpracy obejmującą bazę nieruchomości gotowych pod inwestycje oraz kompleksowe wsparcie Centrum Obsługi Inwestora na etapie inwestycyjnym i poinwestycyjnym. W konferencji biorą udział przedstawiciele Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej oraz Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.