Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Sobota, 21 września jest Dniem dla Publiczności na  X Miedzynarodowych Targach Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO, które odbywają się w Kielcach. To największa wystawa branży rowerowej w Europie Środkowo-Wschodniej. 

 

W programie jest Parada Rowerowa, adresowana do wszystkich chętnych. O godz. 10.45 otworzy ją uroczyście na Rynku Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. Rowerzyści wystartują o 11.00 i pojadą do Targów Kielce trasą: Rynek - ul. Duża - Sienkiewicza - Paderewskiego - Żytnia - Żelazna - Gosiewskiego - 1 Maja - Batalionów Chłopskich - Zakładowa.

 

Ekspozycja będzie czynna dla publiczności od 9.00 do 16.00. Na stoiskach największych i najbardziej rozpoznawalnych marek zobaczyć będzie można flagowe produkty oraz premiery najnowocześniejszego sprzętu. Ostatni dzień Targów będzie pełen atrakcji, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi, jak np. z projektantem Adamem Zdanowiczem -  najbardziej cenionym na świecie konstruktorem jednośladów, który wraz z zespołem MAD Bicycles, zdobył w las Vegas Mistrzostwo Świata w tworzeniu rowerów customowych. To „rowerowy Oscar”.  Na Targach prezentowany jest zwycięski rower, wart 1 mln zł.

 

Na Targach czeka jeszcze wiele innych atrakcji. W Hali C czynne będzie Miasteczko Ruchu Drogowego, w Hali G prowadzona będzie prezentacja regionów sprzyjających turystyce rowerowej. W sobotnim programie jest także Bike Atelier MTB Maraton i wyścigi na różnych dystansach, np. dziecięce czy rodzinne. Szczegółowy program Dnia Publiczności dostępny jest na stronie internetowej Targów Kielce oraz w Aktualnościach na stronie Urzędu Miasta Kielce.

 

Szczegółowy program Dnia Publiczności.