Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Wojewódzki Dom Kultury zaprasza na cykl wydarzeń kulturalnych, które odbędą się 11 listopada w godz. 16.00–19.30.

O godz. 16.00 w Sali Gabinetowej WDK odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy lalek artystycznych "Sentymentalne powroty" autorstwa Jolanty Weiser, Anny Michalczyk i Pauliny Romanowskiej.

O godz. 17.00 placówka zaprasza do Sali Widowiskowej WDK na wieczór patriotyczny "Pieśń wolności", o którym to autor scenariusza i reżyser – Lech Sulimierski – opowiada tymi słowami:

"Wieczór patriotyczny" Nawiązuje do 123-letniej tęsknoty pięciu pokoleń Polaków, których ojczyzna została rozszarpana przez trzy czarne orły. Hańbę rozbiorów w jakimś sensie zmyła data 11 listopada 1918 roku. Ileż nieprzespanych nocy, ileż to cichych a tajemnych rozmów rodaków... Ileż myśli kłębiących się przez 123 lata w umysłach wieszczów narodowych... Przyjdźcie Państwo do Wojewódzkiego Domu Kultury 11 listopada na godzinę 17. i posłuchajcie... Usłyszycie Słowackiego, Mickiewicza, Norwida, Żeromskiego, Piłsudskiego i Miłosza...I zaśpiewajcie wraz z zespołem A cappella.
Zapraszamy!"

Tego wieczoru Kino Fenomen o godz. 18.00 zaprosi na projekcję filmu dokumentalnego "Polonia Restituta" z 1928 roku.