Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Już w piątek, 8 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się premiera wyjątkowego, muzycznego spektaklu „Trala Tralalińscy” na podstawie wierszy dla dzieci Juliana Tuwima. Co usłyszmy? Całą masę dźwięków, głosów i oryginalnych instrumentów, bo w grającej kamienicy tytułowej rodzinki ze Śpiewowic nieustannie się „tralaluje”, „wyśpiewuje”, bawi brzmieniami i słowami.


Spektakl porwie widzów w pełną humoru podróż po bzikach wszelkiej maści (z poetyckim włącznie!), a jak zapowiadają jego twórcy, na teatralną wyprawę przygotowano „tralalujący” dom-kosmodrom, napędzany siłą dziecięcej wyobraźni. Powstanie z niego i „Lokomotywa”, i studio „Ptasiego Radia”, i wielki bałagan u Pana Hilarego. Nie zabraknie też szkolnych zmagań Zosi Samosi czy luk w pamięci słynnego Trąbalskiego, czyli krótko mówiąc - niezapomnianej zabawy.

 

Spektakl wyreżyserował dyrektor „Kubusia” - Robert Drobniuch, a muzykę i koncepcję instrumentów stworzył Jerzy Bielski. Za scenografię odpowiada Katarzyna Proniewska- Mazurek, reżyserię światła – Prot Jarnuszkiewicz, opracowanie tekstów - Anna Andraka. Ruch sceniczny przygotował zespół aktorski pod kierownictwem Błażeja Twarowskiego.

 

Choć przedstawienie „Trala Tralalińscy” adresowane jest do widzów najmłodszych, urok popularnych utworów Juliana Tuwima od lat ujmuje wszystkich - maluchy, rodziców i dziadków. Serdecznie zapraszamy na znane wiersze w porywającej, muzycznej odsłonie, jakiej na pewno nie znacie.

 

Obsada: Anna Domalewska, Ewa Lubacz, Małgorzata Sielska, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski

 

Spektakl dla widzów od lat 4.

 

Więcej jutro w Internetowej Telewizji Kielce

 

 

 

Najbliższe spektakle:

8 listopada (piątek) – godz. 11.00 i 17.00 - PREMIERA

10 listopada (niedziela) – godz. 11.00 i 13.00

12 listopada (wtorek) – godz. 9.00 i 11.00

19 -22 listopada (wtorek – piątek) – godz. 9.00 i 11.00