Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Długimi owacjami na stojąco publiczność nagrodziła artystów po premierze spektaklu "Brodzić po wodzie", który odbył się na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. 


Zachwycił zbiór autorskich choreografii do pieśni Negro spirituals, składających się ze współczesnego tańca jazzowego oraz elementów folkloru afroamerykańskiego, a opracowanych w formie scenicznej tańca jazzowego. W przedstawieniu tancerzom towarzyszył Chór Kameralny Fermata oraz studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

W premierze, której patronem honorowym był prezydent Kielc Bogdan Wenta, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta z Danutą Papaj zastępcą prezydenta oraz Joanną Winiarską - wiceprzewodniczącą Rady Miasta Kielce,  a także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, radni, przedstawiciele wielu dziedzin życia miasta. 

 

- Przepiękne widowisko, piękna muzyka, ręce same się składają do oklasków. Zachęcam wszystkich do obejrzenia tego widowiska. Na pewno Państwo nie pożałują - podsumowała Danuta Papaj.

 

Pytani o opinię widzowie zachwycali się kunsztem artystów, choreografią, scenografią oraz kostiumami. Podkreślali, że spektakl urzeka mnogością różnorodnych emocji.

 

choreografia, kostiumy: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak
animacje: Maria Łozińska
reżyseria światła: Grzegorz Pańtak
przygotowanie chóru, dyrygent: Ewa Robak
opracowanie muzyczne: Krzysztof Jończyk
akompaniują:
Krzysztof Jończyk – instrumenty klawiszowe
Gabriel Kowalczyk – gitara basowa
Bartosz Kłosowski – zestaw perkusyjny
Martyna Dolęga – conga

 

Obszerna relacja z premiery ukaże się w Internetowej Telewizji Kielce we wtorek 12 listopada.