Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

W dniach 14-16 listopada odbył się Kongres Polityki Miejskiej - wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. W Targach Kielce spotkały się osoby zainteresowane tematyką miejską – przedsiębiorcy, urzędnicy, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i mieszkańcy. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

 

Kongres - to najważniejsze i największe wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. Głównym punktem wydarzenia były sesje tematyczne poświęcone takim zagadnieniom jak: kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Uczestnicy będą mogli również wziąć aktywny udział w części poświęconej m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowej, elektromobilności, zieleni miejskiej, PPP, smart cities, ruchom miejskim czy budżetowi obywatelskiemu.

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji, swoją premierę miała Noc wtop – niełatwe drogi do sukcesu. Na koniec pierwszego dnia Kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielili się z uczestnikami tym, co im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Łukasz Franek, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, opowiedział o perypetiach związanych z wprowadzaniem pierwszej w Polsce strefy czystego transportu. Z kolei Joanna Erbel, obecnie Dyrektorka Biura Innowacji w spółce PFR Nieruchomości odpowiedzialnej za wdrażanie programu Mieszkanie Plus, podzielił się ze słuchaczami problemami, jakie stoją przed miastami chcącymi aktywnie działać w obszarze polityki mieszkaniowej.

 

Imprezą towarzyszącą Kongresowi był Hackathon Idea Kielce  – przedsięwzięcie skierowane dla entuzjastów programowania i cyfryzacji. Kongres Polityki Miejskiej dopełniają również takie wydarzenia jak: Miejskie Kino dyskusyjne i organizowane przez Miasto Kielce wizyty studyjne m.in. w Kieleckim Parku Technologicznym i Geoparku Kielce. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów wraz z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

 

 

 

Więcej informacji na https://kongres.miasta.pl/