Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

 

Nowa rzeczywistość, ale według starych zasad. Galeria Sztuki Współczesnej WINDA pracuje zgodnie z harmonogramem, ale w internetowej sieci. W Kieleckim Centrum Kultury do 21 maja prezentowane będą rzeźby i rysunku Dominika Wdowskiego „Ciało i Dusza”, a już niebawem gratka dla miłośników twórczości Jana Lebensteina.


- Wystawa bardzo obszerna, bo składająca się z ponad 70 prac, bardzo różnych, zebranych z trzech prywatnych kolekcji z udziałem kilku partnerów, głównym organizatorem jest Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie – mówi Artur Wijata, kurator Galerii WINDA.


Wernisaż wystawy online, odbędzie się 5 czerwca o godzinie 18.00, a już w lipcu wątek regionalny. Galeria zaprasza na wystawę Przemysława Sękowskiego, fotografika związanego z Kielcami, które przepięknie umieszcza w kadrze.


Jesienią galeria zaprosi na wystawy malarstwa Stanisława Baja i Tomasza Kulki i jeszcze ekspozycja online, w wykonaniu  Dariusza Makaruka, znanego kielczanina, który ożywił drapacze chmur w Chinach.


- Widzowie będą mogli poprzez swoje komórki zaciągając specjalną aplikację, zobaczyć kosmiczny świat – mówi  Artur Wijata, kurator Galerii WINDA.


Większość działań Galerii WINDA przeniosła się do sieci. Jej fanpage pęka w szwach od pomysłów i różnego rodzaju projektów. Jednym z nich jest MOOD for FOOD. Miłośnicy sztuki wrzucają fotografie swoich dań, a Galeria opowiada w postach o artystach, dla których jedzenie było inspiracją. Na finał tej zabawy i po kwarantannie, będzie niespodzianka.


- Zrobimy dużą wystawę z tych prac, które Państwo przysłali i oczywiście najlepsze nagrodzimy – zapewnia Artur Wijata, kurator Galerii WINDA.


Od września, na nowo ruszy edukacyjny projekt dla małych i dużych miłośników sztuki. Pandemia uniemożliwiła prowadzenie warsztatów, więc edukacyjna pracownia trafiła do sieci. 

 

Więcej o działalności Galerii Sztuki Współczesnej WINDA

zdj. Galeria WINDA
Galeria WINDA
Galeria WINDA