Mariusz Ściana członek Zarządu Powiatu w Kielcach wziął udział w jubileuszowych uroczystościach z okazji 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gumienicach. Podczas spotkania strażacy odebrali życzenia oraz podziękowania za dotychczasową ofiarną służbę na rzecz ratowania zdrowia i życia mieszkańców.

Jubileusz 65-lecia istnienia połączony był z poświęceniem nowego sztandaru zakupionego z funduszu sołeckiego. Został on ofiarowany przez miejscową społeczność w podzięce za wieloletnią oddaną służbę na rzecz drugiego człowieka.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą przed budynkiem remizy odprawił ks. kanonik Marian Gawinek. Po nabożeństwie strażacy otrzymali medale za zasługi dla pożarnictwa oraz za wysługę lat.

Samorząd Powiatu Kieleckiego podczas uroczystości reprezentował Mariusz Ściana, również strażak-ochotnik. Członek Zarządu Powiatu w Kielcach podziękował strażakom za ofiarną służbę, życzył bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji.

- Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką, a codzienna służba przynosi Wam satysfakcję i będzie powodem do dumy - mówił Mariusz Ściana, który wręczył druhom również list gratulacyjny od starosty. - Zdając sobie sprawę, jak niełatwa, pełna poświęceń i wyrzeczeń jest służba strażacka, kieruję w Państwa stronę podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej mieszkańców naszego powiatu - napisał Mirosław Gębski.

W jubileuszowych uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele władz gminy Pierzchnica z burmistrzem Stanisławem Strąkiem na czele, senator RP Krzysztof Słoń, radni, sołtysi oraz liczne delegacje jednostek OSP. Spotkanie zakończyło się defiladą pocztów sztandarowych.

Fot. OSP Gumienice, UMiG Pierzchnica