Nadal można przyłączyć się do bożonarodzeniowej zbiórki darów dla Polaków mieszkających na Kresach. Potrzebna jest m.in. żywność z długim terminem ważności, środki czystości, chemia gospodarcza i przybory szkolne dla dzieci. Zachęcamy do wsparcia Rodaków z Wileńszczyzny.

W Starostwie Powiatowym w Kielcach przy Biurze Obsługi Klienta na parterze stanął specjalny wózek, do którego zbierane są dary. Można je tam przynosić do 30 listopada do godz. 10.00. Wszystko, co uda się zgromadzić trafi następnie do paczek, a później na Kresy, gdzie pozwoli mieszkającym tam Polakom w spokoju i radości przeżyć święta.

W ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zbierane są: długoterminowa żywność np. mąka, olej, kawa, herbata, słodycze, przybory szkolne, środki czystości, materiały medyczne, jak rękawiczki i maseczki oraz artykuły chemiczne.

Pomoc kierowana jest do ubogich osób starszych i samotnych, rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieci, szkół czy ośrodków zrzeszających Polaków.

Zebrane dary przed świętami Bożego Narodzenia trafią na Wileńszczyznę. Do Rodaków przekazane zostaną też wykonywane przez dzieci bożonarodzeniowe kartki z życzeniami.

W ramach tej samej akcji, w ubiegłym roku udało się przekazać 1400 paczek, z czego 1200 to paczki z żywnością. Tegoroczna edycja jest już ósmą odsłoną tego przedsięwzięcia.

Organizatorem akcji, w którą włączyło się Starostwo Powiatowe w Kielcach jest Fundacja Polskich Wartości.

Fot. Fundacja Polskich Wartości