Już po raz siódmy odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Współorganizatorem wydarzenia był Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach.

6 stycznia w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach odbył się przegląd „Chęciny kolędami rozśpiewane”. - Szczególnie cieszy fakt, że po ubiegłorocznej przerwie znowu odbył się on w formie stacjonarnej - mówi Halina Kołodziejczyk, dyrektor PZS w Chęcinach.

Zaprezentowanych zostało 15 wykonań bożonarodzeniowych utworów wokalnych. W przeglądzie wzięły udział zarówno zespoły i chóry, jak też soliści. Można było też podziwiać występ jednego duetu. Spośród 15 występów dwa zostały zaprezentowane w formie wyświetlonego nagrania.

Organizatorami rokrocznie odbywających się przeglądów są Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Chęcinach oraz Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach.

- Celem tego przedsięwzięcia jest świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego, ale także krzewienie tradycji i kultury w naszym regionie, a także promocja naszej szkoły - dodaje dyrektor.