Łącznie prawie 500 osób będzie od nowego roku szkolnego uczyć się w Powiatowych Zespołach Szkół. Przyjęto do nich 472 osoby. Trwa rekrutacja uzupełniająca.

Największym zainteresowaniem spośród powiatowych placówek cieszył się w tym roku Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie. Od września naukę rozpocznie w nim 206 osób (32 w Liceum Ogólnokształcącym, 146 w Technikum i 28 w Branżowej Szkole I Stopnia). Placówka nie dysponuje już wolnymi miejscami.

W Powiatowym Zespole Szkół w Chmielniku od nowego roku szkolnego uczyć się będzie 102 nowych uczniów. Tylu zostało przyjętych do klas pierwszych (24 LO, 56 Technikum, 22 Branżowa Szkoła I Stopnia).

PZS w Chęcinach wybrało 95 absolwentów szkół podstawowych (34 osoby zdecydowały się na LO, 61 osób na Technikum). Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie będzie miał 56 nowych uczniów (Liceum Ogólnokształcące), a Technikum Nr 6 w Nowej Słupi trzynastu.

Łącznie daje to 472 uczniów, którzy 1 września usłyszą pierwszy szkolny dzwonek w powiatowych zespołach szkół.

Trwa rekrutacja uzupełniająca. Na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty znaleźć można komunikat dotyczący wolnych miejsc w publicznych szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2022/2023 w województwie świętokrzyskim.