Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce
Dziś w Kielcach rozpoczeła się jubileuszowa edycja XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA. Do 16 maja równocześnie przebiegać będą wystawy związane z infrastrukturą, transportem drogowym oraz technologiami parkingowymi, czyli TRAFFIC-EXPO-TIL, ROTRA i EUROPARKING.
Cztery równolegle odbywające się wystawy w Targach Kielce tworzą jedno niepowtarzalne wydarzenie, które kompleksowo ujmuje wszystko, co związane jest z infrastrukturą. To wyjątkowa okazja do zaprezentowania nowych produktów i technologii oraz wskazania kierunków rozwoju branż związanych z budownictwem drogowym. Podczas tegorocznych kieleckich targów na powierzchni 15 000 metrów kwadratowych, uczestnicy będą mogli zapoznać się z ekspozycją ponad 200 firm z 18 krajów takich jak: Belgia, Białoruś, Chińska Republika Ludowa, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Czechy, Rosja, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy. Wśród wystawców znajdują się niekwestionowani liderzy rynku, którzy z spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości.
W ciągu trzech dni targowych organizatorzy zaplanowali wiele spotkań merytorycznych skierowanych do przedstawicieli szeroko pojętego sektora drogownictwa. W ramach konferencji, organizowanej przez Katedrę Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej, poruszone zostaną zagadnienia związane z problematyką pozyskiwania danych w procesie kształtowania i administrowania strefami płatnego parkowania w miastach. Instytut Badawczy Dróg i Mostów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom samorządów oraz wspierając inicjatywę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, organizuje konferencję „Mosty dla Regionów”. Ponadto, po raz pierwszy od początku istnienia targów drogowych w Kielcach, odbędzie się „Forum Zielona Autostrada”, podczas którego specjaliści opowiedzą o tym, w jaki sposób racjonalnie i nowocześnie projektować zieleń miejską.
Podczas 25. edycji targów AUTOSTRADA-POLSKA nie zabraknie także Spotkań Brokerskich dla przedstawicieli firm związanych ze sprzętem i materiałami do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych, infrastrukturą dróg i autostrad, inżynierią ruchu drogowego czy techniką komunalną.
Drugiego dnia targów, zwiedzający będą mieć okazję porozmawiać na tematy powiązane z budownictwem infrastrukturalnym na tle sektora budowlanego w Polsce w roku 2018 - organizatorem spotkania jest Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Polska Izba Budownictwa. Nie zabraknie rozmów dotyczących innowacji w drogownictwie - konferencje poprowadzi GDDKiA wraz z SIiTK. Podczas Seminarium „Drogi betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Producentów Cementu, zaprezentowane zostaną, poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami, zalety nawierzchni betonowych - zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. W programie wydarzenia są też seminarium poświęconego bezpieczeństwu maszyn budowalnych i pojazdów czy prelekcja dotycząca nowych regulacji cen transferowych w 2019 roku i schematów podatkowych MDR. Tradycyjnie, w ramach Salonu Kruszyw, który organizowany jest nieprzerwanie od 2012 roku w Kielcach przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego we współpracy z Targami Kielce, eksperci będą debatować, m.in. o zmienionych wymaganiach dla kruszyw według Ogólnej Specyfikacji Technicznej GDDKiA dla nawierzchni z betonu cementowego.
Do kalendarza kieleckich targów infrastrukturalnych 2019 dołączyła nowość – Wystawa Sprzętu do Utrzymania Dróg MunEq Expo. Oferta wydarzenia skierowana jest do producentów, m.in. specjalistycznych pojazdów przeznaczonych dla sektora gospodarki komunalnej. Program targów AUTOSTRADA-POLSKA, TRAFFIC-EXPO - TIL, ROTRA oraz Salonu Europarking oprócz licznych konferencji, debat obejmuje również konkurs operatorów maszyn budowlanych BIG BAU MASTER. W czasie wystaw zaplanowano także „Żywy Serwis” na stoisku Przeglądu Oponiarskiego oraz pokazy dronów używanych do mappingu.