Mł. asp. Adrian Kozub z JRG 3 w Kielcach zwycięzcą Biegu Niepodległości

1 min czytania
Mł. asp. Adrian Kozub z JRG 3 w Kielcach zwycięzcą Biegu Niepodległości

Na trasie 10 km w Warszawie kielecki strażak dobiegł pierwszy w kategorii służby mundurowe, stając się jednocześnie rekordzistą swojego życiowego wyniku. Służby ratunkowe obserwowały rywalizację w jednym z największych biegów w kraju.

W 35. edycji Biegu Niepodległości, która zgromadziła ponad 18 tys. uczestników kończących dystans 10 kilometrów po ulicach Warszawy, mł. asp. Adrian Kozub z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Kielcach ukończył bieg w czasie 33 min 59 s.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach przekazała, że wynik uczynił Kozuba zwycięzcą w kategorii: służby mundurowe - mężczyźni. Był to jednocześnie jego życiowy rekord na tym dystansie.

Impreza była jedną z największych w historii Warszawy i drugą największą w historii Polski pod względem liczby ukończonych zawodników. Informację o udziale i rezultacie przekazała mł. asp. Beata Gizowska z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.

na podstawie: Straż Pożarna w Kielcach.

Autor: krystian