Wynajem aut dostawczych pozwala na zyskanie dodatkowego pojazdu w sytuacji, kiedy potrzebny jest transport większych ładunków. W Warszawie znajduje się wiele wypożyczalni – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty, by spełniła ona nasze wszystkie oczekiwania?
Tania wypożyczalnia samochodów dostawczych, czyli koszty
Koszty, z jakimi wiąże się wynajem aut dostawczych, nie muszą być wysokie – najczęściej cena jest zależna od danego auta, jego wielkości, rocznika i wyposażenia. Pojazdy o wyższym standardzie będą oczywiście trochę droższe, dlatego przy wyborze oferty warto się zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze – przy wynajmach krótkoterminowych mogą sprawdzić się tańsze auta o nieco niższym standardzie, ale przy wypożyczeniu długoterminowym to wygoda może okazać się przeważającym aspektem.
Cena jest zazwyczaj podawana za dzień wynajmu, dzięki czemu łatwo obliczyć koszty, jakie poniesie się przy korzystaniu z danego auta. Warto dopytać, czy potrzebne będą dodatkowe środki, np. na kaucję, której wymagają niektóre firmy – wynajem samochodów dostawczych w Warszawie bez kaucji jest jednak również możliwą opcją.
Dodatkowo ceny bywają bardziej korzystne przy wynajmie długoterminowym, na który najczęściej decydują się firmy. Warto jednak dowiadywać się o ewentualne promocje, np. przy ofercie weekendowej, kiedy pojazd jest udostępniany od piątku wieczorem do poniedziałku rano.
Wynajem samochodów dostawczych do 3,5 tony – jakie pojazdy są dostępne?
Wypożyczalnie pojazdów dostawczych i busów osobowych w Warszawie i Piasecznie oferują szeroki wybór aut, posiadających różny standard i ładowność. Można zdecydować się na wynajem aut dostawczych do 3,5 tony, a także przekraczających tę masę, posiadających kontener, w tym w opcji z windą, plandekę czy chłodnię. Dzięki temu każdy klient znajdzie model, który będzie odpowiadał jego potrzebom i wypełni każdą powierzoną mu misję. Dodatkowo dostępne są także busy osobowe i brygadówki, posiadające dużą ilość miejsc – aż do 9, co pozwoli na zorganizowanie przewozu osób w transporcie firmowym lub prywatnym.
Auta posiadają różny standard i wyposażenie – można zdecydować się na nowe modele, posiadające klimatyzację, regulowane fotele oraz wiele innych wygód dla pasażerów i kierowcy. Dobra wypożyczalnia oferuje wyłącznie zadbane, idealne pod względem technicznym pojazdy, które przed udostępnieniem zostaną w pełni przygotowane do drogi.
Wynajem dostawczych aut – jak zarezerwować?
Rezerwacja w wypożyczalniach dostawczaków i busów nie jest zazwyczaj trudna i można jej dokonać nawet z poziomu strony internetowej, co jest dużym ułatwieniem. Wystarczy wybrać interesujący nas samochód i zarezerwować odpowiadający nam termin, jeśli jest dostępny. Po wysłaniu zgłoszenia firma zajmująca się wynajmem sama zgłosi się, by ustalić wszystkie szczegóły i podpisać umowę.
Ustala się również sposób odbioru pojazdu – niektóre firmy podstawiają auta pod wybrany adres, choć często wiąże się to z dodatkową opłatą, inne umożliwiają odbiór pod określonym adresem. Warto w takiej sytuacji sprawdzić, czy na terenie firmy można pozostawić swój prywatny samochód na czas trwania wynajmu – niektóre wypożyczalnie zapewniają taką możliwość. Dodatkowo, jeśli klient nie posiada prawa jazdy, nie ma doświadczenia w prowadzeniu większych pojazdów lub po prostu potrzebuje dodatkowego kierowcy, może skorzystać w wielu przypadkach z opcji wynajmu pojazdu z kierowcą.
Korzystając z wynajmu aut dostawczych, warto zwrócić uwagę, czy firma pokrywa AC i OC swoich pojazdów, co zapewni maksymalny komfort klienta. Ważne jest także wymagane prawo jazdy – bardzo często oferowane są samochody dostawcze i busy do 3,5 ton, do których poprowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B.