Specjaliści z całego kraju wzięli udział w XXVIII Krajowej Konferencji Rzeczoznawców Majątkowych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Świętokrzyskie  Stowarzyszenie  Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach wraz  z Polską Federacją Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych w Warszawie. Tematem przewodnim obrad była w tym roku „Wycena nieruchomości specjalnych”.

 

Specjaliści z całego kraju wzięli udział w XXVIII Krajowej Konferencji Rzeczoznawców Majątkowych. Spotkanie zostało zorganizowane przez Świętokrzyskie  Stowarzyszenie  Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach wraz  z Federacją Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych w Warszawie. Tematem przewodnim obrad była w tym roku „Wycena nieruchomości specjalnych”. - Przy wsparciu teoretycznym przedstawicieli środowiska naukowego chcieliśmy wymienić doświadczenia na temat m.in. wyceny takich nietypowych nieruchomości, jak złoża kopalin, jak krzemień pasiasty, czy na przykład sadów, których w Świętokrzyskiem nie brakuje. Chcieliśmy pokazać naturalne bogactwo naszego regionu - podkreśliła  Celina Hoffman, prezes ŚSRM.

 

O roli, jaką rzeczoznawcy majątkowi  odgrywają we współpracy z samorządem mówiła Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc. - Ta współpraca bezpośrednia na co dzień, układająca się w Kielcach wzorowo, jest przez nas szczególnie doceniania. Stąd nasze wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wykonują ten zawód - podkreśliła Danuta Papaj.

 

Podczas konferencji wręczono odznaczenia Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych oraz medal „Amicus de rebus Perotorum Polonorum”, najważniejsze odznaczenie w tej branży. Uhonorowano nim Andrzeja Zarychtę.

 

Relacja filmowa ukaże się jutro w Internetowej Telewizji Kielce.