Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Jeżeli pragniemy, aby nasza skóra ciągle wyglądała młodo, musimy pamiętać o dostarczaniu jej odpowiedniej ilości nawilżających i odżywczych substancji. Uda się nam to, kiedy zadbamy o zbilansowaną dietę, ale przede wszystkim pielęgnację skóry, gdzie bardzo istotnym elementem jest wykorzystanie balsamu do ciała. Najlepsze okażą się te, które tworzone są ze składników naturalnych, bezpiecznych dla naszej skóry i mających aktywne działanie. Jak zatem odpowiednio dobrać balsam?

Balsam do ciała to prawdziwy „must have”, jeżeli chodzi o zestaw naszych codziennych kosmetyków. Spotkamy wiele typów takich produktów od zwykłych balsamów nawilżających, aż po balsamy z drobinkami złota.

O czym należy pamiętać, wybierając balsam do ciała?

Z czego wynika potrzeba użycia balsamu do naszej skóry?

Praktycznie codziennie dochodzi do uszkodzeń naszego naturalnego hydrolipidowego płaszcza na skórze. Powoduje do chociażby wiatr, słońce, niska oraz wysoka temperatura, klimatyzacja, a nawet ubrania. Wszelkie substancje naturalne, które stanowią skład naturalnego płaszcza skóry mogą się wypłukać, zetrzeć lub zużyć. Mimo tego, że komórki skóry mogą się samodzielnie regenerować, nie zaszkodzi im w tym pomóc, stosując codziennie najlepszy balsam do ciała. Nasza skóra wówczas nie będzie ani przesuszona, ani podrażniona. Nie straci również na miękkości i elastyczności. To także szansa, aby skóra odzyskała naturalne pH, które nawet podczas kąpieli może być naruszone.

Po czym poznać dobry balsam do ciała?

Najlepsze balsamy do ciała to te, które w swoim składzie nie zawierają szkodliwych substancji. Dobry balsam nawilżający do suchej skóry ale też każdej innej, będzie oparty na olejach oraz masłach roślinnych, które powinny występować już na samym początku listy ze składem. Będzie to bardzo istotne, gdyż niekiedy hasła marketingowe, nijak mają się do faktycznego działania kosmetyku.

Oprócz tego, warto aby balsam do ciała był też bogaty w roślinne ekstrakty, olejki roślinne oraz naturalne substancje łagodzące, (jak chociażby allantoina, d-panthenol) witaminy oraz substancje konserwujące. Wówczas możemy być pewni, że jego działanie będzie nie tylko skuteczne, ale też nie pogorszy stanu naszej skóry, w porównaniu do tego przed zastosowaniem kosmetyku.

Oleje i masła do ciała

Masła do ciała oraz oleje, których stosowanie jest bardzo często rekomendowane, w składzie balsamów pełnią bardzo istotną rolę. Są one bowiem aktywnie działającymi substancjami, a jako naturalne emolienty, mają odpowiadać za prawidłowe natłuszczenie oraz nawilżenie skóry. Dzięki nim, balsam przyjmuje też swoją kremową konsystencję, która znacznie ułatwia jego aplikację, czyli po prostu rozsmarowanie go na ciele, a także wspiera utrzymanie go na powierzchni skóry.

Jakie inne działania, posiadają jeszcze oleje i masła, które spotkamy w balsamach do ciała?

Pamiętajmy, że nie są one odpowiedzialne jedynie za natłuszczanie oraz nawilżanie. Okazuje się bowiem, że właśnie masła i oleje doskonale zmiękczają i odżywiają naszą skórę. Sprawiają, że staje się ona gładka i miękka, a także jest odpowiednio chroniona przed utratą wilgoci. Dzięki nim, możliwe jest także bezpieczeństwo skóry, które mogą spowodować pewne zewnętrzne czynniki. Kurz, brud, zimno i słońce, mogą nieść za sobą bardzo niekorzystne efekty. Są one też nieocenione w walce z wolnymi rodnikami i znacznie hamują proces starzenia się skóry.

Masła i oleje to także doskonałe rozwiązanie, aby zadbać o elastyczność, sprężystość i jędrność skóry, a także o jej prawidłowy koloryt. W wielu przypadkach, działają też kojąco i łagodząco. Istnieje wiele składników, które pojawiają się w balsamach w roli olejów i maseł roślinnych, najcenniejszymi są jednak: masło kakaowe, masło shea, masło mango, masło awokado oraz masło kokosowe. Jeżeli chodzi o oleje, z pewnością nie można pominąć – oleju arganowego, oleju sezamowego, oliwy z oliwek, oleju z pestek malin, oleju z pestek winogron, oleju ze słodkich migdałów, oleju słonecznikowego oraz oleju z pestek moreli.