X Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy odbędą się we wtorek, 22 października w godzinach od 11:00 do 14:00 w budynku Energis Politechniki Świętokrzyskiej. Imprezę organizuje Miejski Urząd Pracy w Kielcach we współpracy z Akademickim Centrum Kariery Politechniki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

 

W ubiegłym roku w Targach wzięło udział 45 wystawców, a imprezę odwiedziło prawie tysiąc osób. Głównie byli to studenci z kieleckich uczelni oraz młodzi absolwenci szkół wyższych i ponadgimnazjalnych. Obecnie firmy mają ostatnią szansę na to, żeby zgłosić się do udziału w X Akademickich i Młodzieżowych Targach Pracy. Są dostępne ostatnie, bezpłatne stoiska. Zainteresowani proszeni są o kontakt z pracownikami Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach pod numerami telefonów: 41 340-60-25 lub 41 340-60-96.

 

X Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy stanowią w tym roku element Europejskich Dni Pracodawców, które w tym roku odbywają się w dniach 14-25 października i Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (21-27.10.2019 r.).

 

EDP to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest zacieśnianie współpracy między firmami i instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi a publicznymi służbami zatrudnienia. Pierwsze odbyły się w 2016 roku. OTK to akcja zainicjowana w 2009 roku przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Jej tegoroczne hasło brzmi: „Pasja, Profesja, Powołanie”, a celem jest niezmiennie propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego.

 

Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy to wyśmienita okazja dla studentów i absolwentów do znalezienia interesującej oferty zatrudnienia, a dla firm do pozyskania kandydatów i zaprezentowania się przedstawicielom atrakcyjnej i przyszłościowej, bo dopiero wchodzącej na rynek, grupy docelowej. Dlatego impreza wpisała się na stałe w kalendarz jesiennych wydarzeń organizowanych w Kielcach i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.