UM Kielce: KTT zaprasza na najbardziej wyczekiwaną premierę tego roku!
Kielecki Teatr Tańca zaprasza na najbardziej wyczekiwaną premierę tego roku. Spektakl pt. Kopciuszek” to przygotowane z wielkim rozmachem widowisko taneczno-muzyczne, przeznaczone dla całych rodzin. Tradycyjna historia Kopciuszka przedstawiona zostanie w nowoczesnym ujęciu.
Choreografia autorstwa Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka powstała w oparciu o style tańca jazzowego, modern, klasycznego, neoklasycznego. Scenografię, w skład której wchodzą m.in. monumentalne schody czy prawdziwa karoca, zaprojektował włoski scenograf Luigi Scoglio. Za projekt ponad 300 kostiumów odpowiada z kolei uznana w środowisku teatralnym kostiumograf Małgorzata Słoniowska. Libretto autorstwa Elżbiety Pańtak wzbogaca pierwowzór literacki o 17-minutową sekwencję choreograficzną z tańczącymi kogutami (jeden z nich stylizowany jest na Elvisa Presleya), kurami i kaczkami, a także próbą wyczarowania przez wróżkę karocy. W widowisku zaprezentują się zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca, chór Mała Fermata duet skrzypcowy oraz dyrygent Ewa Robak.
Kopciuszek” PRÓBA GENERALNA z udziałem publiczności 27 sierpnia 2020 r., godz. 18:00
Kopciuszek” PREMIERA 28 sierpnia 2020 r., godz. 18:00
Kopciuszek” PREMIERA 29 sierpnia 2020 r., godz. 18:00
Kopciuszek” 29 sierpnia 2020 r. godz. 12:00
Kopciuszek” 30 sierpnia 2020 r. godz. 12:00, 18:00
55 zł, 65 zł- bilet normalny
Spektakl dwuaktowy. Czas trwania: ok. 90 minut.
Bilety zakupione na marcowe spektakle Kopciuszka” zachowują ważność. Kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia chęci przybycia i nadania nowych miejsc pod numerem telefonu 41 367 67 12.
Spektakl odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także noszenie maseczek i rękawiczek ochronnych.
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,22885,ktt-zaprasza-na-najbardziej-wyczekiwana-premiere-tego-roku.html
Autor: krystian