Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza 17 października na międzypokoleniowe familijne warsztaty programistyczne w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

 

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie promujące programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Tegoroczna edycja trwa od 10 do 25 października. ECN jak co roku dołączył do inicjatywy.


Uczestnicy warsztatów w ECN spotkają się z robotami Ozobotami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Czy za pomocą kartki papieru i kolorowych flamastrów lub kredek można zaprogramować robota? Jak najbardziej! Wystarczy, że narysujemy mu linię, zastosujemy proste kolorowe komendy i robot zrealizuje zadanie, które mu zlecimy. Wykonywanie poleceń rysowanych kredkami to jednak tylko część repertuaru Ozobotów. Uczestnicy poznają również inne sztuczki, tworząc programy i sterując robotem za pomocą tabletu.

 

Na zajęcia Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza 17 października o godz. 13:00. Bilety są dostępne przez internetowy system sprzedaży . Liczba miejsc ograniczona.

 

Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13  roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, który również zakupuje bilet dla siebie.

 

Przed wizytą należy zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii COVID-19 oraz przestrzeganie ich w trakcie wizyty. Procedury znajdują się tutaj - https://bit.ly/32Zl0Pn