Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest rynkową odpowiedzią na rosnące ceny nieruchomości i cen materiałów budowlanych w ostatnich latach. Ze względu na wzrost cen nieruchomości w ogólnym rozrachunku przekłada się to również na ceny wynajmu przestrzeni biurowej. Biuro i siedziba firmy to wręcz reprezentacyjne elementy każdej działalności gospodarczej więc dbanie o nią staje się naturalnym elementem każdego przedsiębiorcy. Czym więc jest wirtualne biuro? Jest to przestrzeń biurowa z pełną obsługa za którą ponosimy minimalne koszty jako klienci. Na fizyczny adres wirtualnego biura możemy zarejestrować naszą działalność gospodarcza gdzie będzie dostarczana korespondencja firmowa. Na miejscu znajdują się ludzie odpowiadający za obsługę przestrzeni informowanie o przychodzącej dokumentacji jak i odpowiedź na pytania.

Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Na początkowym etapie prowadzenia firmy ciężko jest znaleźć czas na obsługę dokumentacji której w polskich realiach bywa sporo, wirtualne biuro z pełną obsługą ułatwi trudne początki. Wynajem miesięczny przestrzeni w wirtualnym biurze nie stanowi dużego kosztu, większość ofert oscyluje wokół 100-200 zł za miesiąc w zależności od wybranego pakietu.

Dla kogo jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro Warszawa to rozwiązanie na pewno przeznaczone dla mikro przedsiębiorstw skupionych wokół przetrwania pierwszego roku działalności, lub takich które z racji na segment w którym pracują nie potrzebują przestrzeni  biurowej na własność. Kluczowym aspektem są tutaj oczekiwania wobec przestrzeni biurowej a nie koszty. Jeśli specyfika działalności gospodarczej wymaga od nas stałego dostępu do sprzętu biurowego jak i dokumentacji to nie jest to rozwiązanie które przekona nas niskimi kosztami. Niskie koszty będą zbawienne dla osób które potrzebują przestrzeni biurowej w dobrej lokalizacji ze względów wizerunkowych jak i szybkiego feedbacku w sprawie otrzymywania pilnej korespondencji.

Wiele ofert wirtualnego biura pozawala nie tylko na telefoniczny kontakt pracownika z przedsiębiorcą ale również opcje alertów/ powiadomień o otrzymaniu korespondencji. Opcja powiadomień szczególnie przyda się w wypadku pism urzędowych np. ZUS, US, o których nie należy zapominać. Rozwiązania wirtualnego biura ograniczą potencjalne straty wynikające z nieodebrania dokumentacji jak i zwiększą prestiż firmy przez adres biura.

 Jak ocenić czy usługa wirtualnego biura jest dla nas?

Należy odpowiedzieć sobie jak działa nasza firma, lub jak ma działać oraz czy potrzebujemy do jej funkcjonowania dostępu do fizycznego adresu. Właściciele firm którzy chcą spotykać się w biurach ze swoimi klientami takie rozwiązanie może nie satysfakcjonować, jednak dla osób bazujących na innych formach pozyskiwania kontrahentów jest to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie. Na początku działalności gospodarczej w większości branż usługowych wirtualne biuro będzie stanowiło komfort przedsiębiorcy i jednocześnie zabezpieczenie na wypadek dużego natłoku obowiązków.