Wybitny pianista Tomasz Krezymon z zespołem wystąpi podczas koncertu patriotycznego, który odbędzie się w piątek,15 września w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie będzie dopełnieniem V edycji Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ, który odbył się w sierpniu.

W tym roku zaangażowały się powiaty: kielecki, włoszczowski, konecki i jędrzejowski, a także powiat zawierciański z województwa śląskiego.
Serdecznie zapraszamy uczestników rajdu jak również wszystkich mieszkańców na specjalnie zorganizowany koncert patriotyczny , w piątkowy wieczór, 15 września w kieleckim WDK- u o godz.18.00.

Wystąpi Tomasz Krezymon - pianista, kompozytor, aranżer, producent. Absolwent Akedmii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Stypendysta Kunstlerhouse Worpswede (Niemcy). Współpracował między innymi z Teatrem im. S.Jaracza w Olsztynie (kierownik muzyczny), Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Big Bandem BBC z Londynu, Teatrem Polskiego Radia, World Youth Choir, Fundacją Anny Dymnej, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem Bagatela w Krakowie, Telewizją Polską, Teatrem Roma. Od 2007 na stałe współpracuje z Michałem Bajorem.
Autor ścieżki dźwiękowej do filmu "Ojciec i syn" reż. J. Brzosko.

Tomasz Krezymon ma także bogate doświadczenie pedagogiczne jako nauczyciel i wykładowca od 1993. Obecnie zatrudniony jest w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie jako wykładowca. Do tego czasu pracował w POSM I i II st. w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, PSM w Elblągu, Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni, Policealnym Studium Aktorskim im. S. Jaracza w Olsztynie oraz ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Prodziekan wydziału Wokalno-Aktorskiego UMFC w Warszawie.

Tomasz Krezymon wystąpi na koncercie w kieleckim WDK z młodym zespołem artystów w składzie:
- Anna Ksionek
- Bartłomiej Szrubarek
- Kacper Jaślar
- Mateusz Lewandowski
- Paulina Mogielska

Podczas koncertu usłyszymy między innymi takie utwory patriotyczne jak: „Dziś idę walczyć mamo”,” Piosenka o Wojtku”,” Taki kraj”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę", „Opowieść pewnego emigranta”, „Znów wędrujemy pięknym krajem", „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki spod Monte Casino”.

Wstęp na koncert jest wolny.
ZAPRASZAMY 15 września!

fot. Tomasz Krezymon FB, UMFH