Czym się kierować przy wyborze łóżek do hotelu?

Korzystając z usług hotelowych, liczymy na to, że wyśpimy się na wygodnym i czystym łóżku. Jakiekolwiek odchylenia od normy mogą sprawić, że nasze zadowolenie z pobytu spadnie. Przekłada się to na niższą ocenę obiektu oraz zmniejsza prawdopodobieństwo ponownego skorzystania z jego usług. Jeżeli zarządzasz obiektem lub pensjonatem i chcesz tego uniknąć, to sprawdź, czym kierować się przy wyborze łóżek do hotelu, aby zagwarantować swoim gościom optymalne warunki.

Wybór pomiędzy łóżkiem standardowym a kontynentalnym

Na co dzień w obiektach noclegowych wykorzystuje się różnego typu łóżka hotelowe. Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest to, czy kupimy łóżko standardowe, czy kontynentalne. Modele kontynentalne są większe, masywniejsze oraz bardziej eleganckie. Dzięki temu chętniej wybiera się je do hoteli o podwyższonym standardzie. Jeżeli jednak optymalizujesz koszty, to zakup modelu standardowego również ma swoje uzasadnienie. Oba typy łóżek mogą zagwarantować pożądaną przez gości wygodę snu. Ważne jednak, aby stawiać na wysokiej jakości modele o bardzo dobrych parametrach technicznych i właściwościach.

Jaki rozmiar łóżka wybrać?

Gdy wiemy już, jaki typ łóżka kupimy, należy zastanowić się nad tym, jaki rozmiar wybrać. Rekomendujemy zakup modeli w standardowych rozmiarach. Jest to związane z tym, że dużo łatwiej i taniej kupić do nich niezbędne wyposażenie, w tym m.in. materac, pokrowiec i nakładki higieniczne. Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek usterki stelaża, to łatwiej będzie ją naprawić w przypadku standardowych łóżek niż tych, które produkowane są w ograniczonej liczbie sztuk, a części do nich są trudno dostępne. W przypadku łóżek dwuosobowych, ich rozmiar powinien wynosić minimum 140x200 cm, jednak najczęściej stosuje się modele nieco większe: 160x200 cm lub 180x200 cm. W przypadku pensjonatów z łóżkami jednoosobowymi niezbędne jest stosowanie modeli o minimalnych wymiarach 90x200 cm.

Jak dobrać materac do łóżka hotelowego?

Oczywiście kluczowym elementem procesu zakupu łóżka hotelowego jest dobór materaca. To od niego w głównej mierze zależy, czy goście wstaną wypoczęci i pełni energii, czy jednak będą narzekać na niską jakość snu. Tego chcielibyśmy uniknąć. Właśnie dlatego do obiektów hotelowych powinno się kupować materace z wyższej półki. Standardem jest zakup modeli uniwersalnych pod względem twardości, dzięki czemu wpiszą się one w potrzeby większej liczby osób. Obecnie w hotelach i pensjonatach z powodzeniem wykorzystywane są materace:

  • lateksowe;
  • sprężynowe z kieszeniami;
  • z pianki termoplastycznej i wysokoelastycznej.

Wybór jest kwestią indywidualną, jednak przed zakupem warto zapoznać się z parametrami i właściwościami przynajmniej kilku modeli. Na końcu do materaca dokup dobrej jakości nakładkę higieniczną oraz pokrowiec. W ten sposób skompletujesz funkcjonalny zestaw do swojego obiektu. Dzięki niemu z jednej strony zadbasz o komfort gości, a z drugiej z łatwością utrzymasz wysoką higienę w pokoju hotelowym.

Szukasz wysokiej jakości łóżek hotelowych, materaców i akcesoriów? Znajdziesz je w ofercie przygotowanej przez Sembella, dostępnej pod linkiem: https://sembella.pl/pages/hotele.