
Władze Powiatu Kieleckiego stawiają na bezpieczeństwo i rozwój! Dziś w Starostwie odbyło się spotkanie, które może zrewolucjonizować podejście do inwestycji oraz ochrony mieszkańców. Co nowego planują lokalne władze?
Bezpieczeństwo mieszkańców w Kielcach na pierwszym miejscu
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kielcach miała miejsce ważna narada, w której uczestniczyli dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych. Starosta Tomasz Pleban oraz członek Zarządu Powiatu Mariusz Ściana omówili kluczowe kwestie dotyczące pozyskiwania funduszy na inwestycje związane z transformacją energetyczną oraz zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców.
Starosta Pleban podkreślił znaczenie korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania, zachęcając szefów jednostek do aktywnego wnioskowania o wsparcie. Władze powiatu są gotowe do działania, aby przyciągnąć dodatkowe środki na realizację projektów.
Nowe wyzwania w zakresie ochrony ludności
Podczas spotkania poruszono również temat nadchodzących zmian w przepisach dotyczących ochrony ludności. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, które wejdą w życie w grudniu 2024 roku, istotne będzie informowanie i edukowanie społeczeństwa. W marcu rozpoczną się szkolenia dla dyrektorów jednostek organizacyjnych oraz urzędników, co ma na celu lepsze przygotowanie na ewentualne zagrożenia.
Mariusz Ściana zwrócił uwagę na rosnące zagrożenie cybernetyczne, które dotyka instytucje publiczne. W związku z tym starostwo planuje podjąć konkretne kroki mające na celu zwiększenie zabezpieczeń systemów informatycznych, co jest niezbędne dla ochrony danych i funkcjonowania urzędów.
Warto dodać, że na stronie internetowej Starostwa Powiatowego można znaleźć cenne informacje dotyczące schronów oraz zagadnień związanych z czynnikami CBRNE. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z tymi materiałami, aby być lepiej przygotowanym na różne sytuacje kryzysowe.
Opierając się na: Powiat Kielecki