Zwycięzcy konkursu recytatorskiego Słowo o Ojczyźnie w powiecie kieleckim
W Powiecie Kieleckim młodzi artyści po raz pierwszy zmierzyli się w wyjątkowym konkursie recytatorskim, który rozbudził w nich dumę z ojczyzny i pokazał siłę słowa. Emocje sięgały zenitu, a każdy występ potwierdził, że tradycja literacka jest żywa i inspirująca!

Wyjątkowe talenty z Daleszyc i Łopuszna podbiły scenę powiatową

Wśród uczniów szkół podstawowych triumfował Szymon Gregulski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach. Jego interpretacja „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza poruszyła jury i publiczność, ukazując głębię patriotyzmu zawartą w klasyce polskiej literatury.

W kategorii starszych uczestników, czyli szkół ponadpodstawowych, na najwyższym stopniu podium stanęła Gabriela Perz z Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Karola Wojtyły w Łopusznie. Jej wzruszająca recytacja „Listu z Oświęcimia do Matki” była prawdziwym świadectwem pamięci i szacunku dla historii.

Powiat kielecki świętuje różnorodność talentów młodych recytatorów

Drugie miejsce wśród młodszych uczniów zdobyła Lena Moskal ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tumlinie, która zaprezentowała utwór Władysława Szprocha „Kundzine szprośniki”. Trzecia lokata przypadła Idze Błachut z Oblęgorka za interpretację „W moim domu” Jonasz Kofty.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Hanna Zapała ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Brynicy, a liczne wyróżnienia trafiły do młodych artystów z różnych szkół powiatu, m.in. z Samsonowa, Rakowa, Morawicy czy Nowej Słupi.

Wśród licealistów drugie miejsce wywalczył Mikołaj Siwek z Łopuszna za utwór Edwarda Słońskiego „Ta co nie zginęła”, a trzecia była Natalia Jankowicz z Bodzentyna, która poruszyła słuchaczy poezją Konstantego Gaszyńskiego.

Amelia Dziubińska z Technikum im. Władysława Łokietka w Chęcinach otrzymała wyróżnienie za swój występ, który dopełnił pełen emocji obraz konkursu.

Jury oceniało nie tylko dobór repertuaru, ale także umiejętność interpretacji, dykcję oraz zdolność nawiązania kontaktu z widownią. To właśnie te elementy sprawiły, że wydarzenie było tak wyjątkowe i pełne wzruszeń.

„To był wyjątkowy dzień, pełen emocji i wzruszeń, a każdy występ był dowodem na to, że żywe słowo wciąż trwa i inspiruje.”

Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje konkursu, które mają stać się stałym punktem kulturalnym Powiatu Kieleckiego, promującym młode talenty i pielęgnującym miłość do języka polskiego.


Opierając się na: Powiat Kielecki