Przebudowa dworca kolejowego w Kielcach była głównym tematem pierwszego w tym roku posiedzenia Wojewódzkiej Rady...
więcej
W środę, 22 stycznia 2020 roku, tuż po godzinie 15 udało się usunąć awarię CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i...
więcej
Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w związku z feriami szkolnymi niektóre linie będą kursować wg zmienionych...
więcej
Kielce zaprasza do udziału w spotkaniach dotyczących uzyskania dotacji na likwidację źródła niskiej emisji">
3 lutego br. ruszają specjalne spotkania dla mieszkańców Kielc zainteresowanych wymianą "kopciuchów" na ekologiczne...
więcej
W niedzielę Prezydent Kielc wziął udział w uroczystym otwarciu nowej stałej wystawy w Gedenk und Bildungsstätte Haus...
więcej
Politechnika Świętokrzyska znów będzie gospodarzem zawodów łazików marsjańskich. W tym roku będzie to już szósta edycja...
więcej

Wybierając odpowiedni kominek musimy przede wszystkim zastanowić się jaka musi być jego moc. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o samą moc grzewczą. Na myśli mamy również odpowiednio dopasowany rodzaj kominka, który będzie odpowiadał nie tylko naszymi standardom i oczekiwaniom, ale również w pełni skutecznie funkcjonował w naszym domu i świetnie wpasowywał się w aranżację. Na szczęście dzisiejsze rozwiązania pozwalają na bardzo swobody wybór, dzięki czemu nie jest to tak trudne zadanie. Przedstawimy wszelkie niezbędne zagadnienia, jakie należy wziąć pod uwagę przed wyborem najlepszego dla nas kominka.

Jaki rodzaj kominka?

Zastanawiając się nad mocą kominka warto również przemyśleć jaki wybrać sam rodzaj wkładu kominkowego. Do dyspozycji mamy tutaj wkłady żeliwne i stalowe. Te pierwsze są znacznie mniej estetyczne, są tańsze i mają zdecydowanie lepsze właściwości akumulacyjne. Dzięki temu właśnie są w stanie dłużej utrzymać ciepło - nawet na długo po wygaśnięciu ognia w palenisku. Wkłady stalowe natomiast są droższe, jednak mają znacznie lepsze walory estetyczne. Możliwości jest tutaj naprawdę mnóstwo i można bardzo łatwo dopasować wygląda wkładu pod naszą własną aranżację salonu czy sypialni. W wyborze pomogą Ci specjaliście od kominków we Wrocławiu https://www.komineczki.com.pl/

Dodatkowe systemy kominka

Poza tym kominek może mieć dodatkowe systemy instalacyjne, dzięki czemu jego moc będzie znacznie wydajniejsza i możliwa do skutecznego ogrzewania nawet całego domu. Chodzi tutaj na przykład o płaszcz wodny. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujesz możliwość ogrzewania również wody użytkowej, co świetnie sprawdzi się szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, gdzie pobór takiej wody jest znacznie większy. Masz do dyspozycji również system Dystrybucji Gorącego Powietrza. Taki system, poprzez odpowiednie przewody, pozwala na rozprowadzanie ciepła z kominka po całym mieszkaniu czy domu. Nie jest to jednak możliwe do realizacji wszędzie, ze względów technologicznych. Jeżeli planujesz się zdecydować na takie coś to koniecznie porozmawiaj z odpowiednim ekspertem.

Moc wkładu kominka

Wreszcie - moc grzewcza wkładu kominka. Od jej wartości zależeć będzie to, czy ciepło kominka będzie dla Ciebie wydajne. Zbyt duża dobrana wartość będzie powodowała przegrzewanie się kominka, co wpłynie na jego zmniejszoną żywotność. Zbyt mała natomiast będzie niesatysfakcjonująca dla Ciebie pod względem wydajności. Jej obliczenie zależy od wielu parametrów, dlatego dokładne wyliczenia warto zostawić odpowiednim specjalistom. Można natomiast przyjąć przybliżoną wartość, która szacuje, że dla 25 m3 potrzebne nam będzie przynajmniej 1 kW, przy pomieszczeniu o wysokości 2,5 m. Tak dobrana moc kominka będzie dla nas w pełni satysfakcjonująca, dlatego dobrze przemyśl tę kwestię.

Jak widać na moc kominka wpływać może wiele kwestii. To, czy zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązania zależy tylko od nas i możliwości technologicznych w naszym domu. Dzisiejsze usługi są jak najbardziej kompleksowe pod tym względem, dlatego łatwo coś znaleźć.

 Moc kominka domowego - wszystko co musisz wiedzieć

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od soboty 18 stycznia 2020 roku zmianie ulegną godziny odjazdów autobusów...
więcej
Instytut Dizajnu zaprasza na finisaż wystawy "Dziewczyny na warsztat".
więcej
Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach organizuje VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Gloria 2020".
więcej
Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianach trasy i rozkładu linii 5.
więcej
W najbliższy czwartek, 23 stycznia, odbędą się konsultacje społeczne ws. rewitalizacji Wzgórza Karscha w Kielcach
więcej