Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Wystawa prac finałowych konkursu „Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem” została zaprezentowana dziś w Urzędzie Miasta. Organizatorami konkursu byli: Przewodniczący Rady Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski reprezentowane przez Prezesa Jacka Wiatrowskiego. Celem przedsięwzięcia było propagowanie dbania o środowisko oraz edukacja najmłodszych kielczan i kielczanek w kwestii powstawania smogu, zagrożeń jakie może wywołać oraz walki z nim. Dzieci bardzo zaangażowały się w tworzenie konkursowych prac, na których można było przeczytać hasła takie jak „Czyste powietrze wokół nas”, „Kochasz dzieci? Nie pal śmieci!”.

 

W konkursie wzięły udział łącznie cztery placówki: Przedszkole Samorządowe nr 30, Przedszkole Samorządowe nr 24, Przedszkole Samorządowe nr 22 oraz Przedszkole Samorządowe nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi. Na finałowej wystawie można było podziwiać łącznie 12 prac autorów indywidualnych oraz zbiorowych. Ich autorzy zostali nagrodzeni przez Przewodniczącego Rady Miasta Kielce Kamila Suchańskiego. Pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym powodzeniem. W przyszłości należy się spodziewać kolejnych edycji tego wydarzenia.
 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.