Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza związanych z regionem artystów do zaprezentowania swoich dokonań i udziału w 42. Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego PRZEDWIOŚNIE 2019. Prace należy dostarczać do 10 maja. Wernisaż wystawy – 21 czerwca.
– Święto kieleckiej plastyki – pokonkursowa wystawa PRZEDWIOŚNIE – jest organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach już po raz czterdziesty drugi. I – jak co roku – również i ta edycja zostanie oprawiona w kontekst świętującego miasta i jego mieszkańców w czasie kolejnego Święta Kielc. Zwiedzanie wystawy pokonkursowej będzie można rozpocząć już po uroczystym wernisażu 21 czerwca – podczas „białej nocy”, która dodatkowo wydłuży i uatrakcyjni wizytę w galerii. Jak co roku wystawie będzie towarzyszył obszerny katalog, zawierający prace każdego artysty zakwalifikowanego do wystawy pokonkursowej – podkreśla dyrektor BWA Stanisława Zacharko-Łagowska.
Dodaje, że PRZEDWIOŚNIE od początku było – i nadal jest – cenną platformą szerokich konfrontacji i spotkań plastycznych wszystkich świętokrzyskich artystów. Teraz także z twórczą obecnością tych, którzy  żyjąc w czasach wzmożonych migracji, rozpierzchli się po świecie. Jak co roku BWA zapraszamy ich do wspólnego uczestniczenia w święcie miasta i święcie świętokrzyskiej plastyki hasłem: Artyści świętokrzyscy z wszystkich krajów – łączcie się!

 

PRZEDWIOŚNIE dotyczy twórczości o charakterze profesjonalnym. Konkurs jest skierowany do plastyków związanych z województwem świętokrzyskim w obecnych jego granicach poprzez pochodzenie, wykształcenie (średnie i wyższe, z wyjątkiem studiów doktoranckich) lub przynależność do związków twórczych. PRZEDWIOŚNIU towarzyszy konkurs na plakat do wystawy pokonkursowej.

 

Zwycięzców wybierze jury, składające się z uznanych artystów plastyków różnych dziedzin oraz krytyków sztuki. Obrady zaplanowano na 11 maja. Autorzy wyróżnionych prac uhonorowani zostaną nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.