Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Ponad 200 firm prezentuje się na dwóch dużych imprezach wystawienniczych, które dziś rozpoczęły się Targach Kielce. Do niedzieli w trzech halach oraz sąsiadującym z nimi terenie przy ulicy Zakładowej odbywają 26 edycje Ogólnopolskich Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM oraz Targów Ogrodniczych i Działkowych OGRÓD i TY.

 

Wspomniane Targi od lat cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców Kielc, jak i całego regionu świętokrzyskiego. Co roku właściciele nieruchomości, a także przyszli posiadacze domów i mieszkań mają okazję do zapoznania się z ofertą firm prezentujących szeroką gamę materiałów budowlanych i elementów wyposażenia wnętrz. Mogą także uzyskać podpowiedzi i rozwiać budowlane oraz dekoracyjne wątpliwości. Stąd na stoiskach obok producentów i dystrybutorów paneli podłogowych, płytek, sprzętu oświetleniowego znaleźć można rozwiązania systemów wodno – kanalizacyjnych, ogrzewania i wielu innych. Oczywiście nie brakuje ofert stolarki okiennej i drzwiowej. Ciekawostką jest prezentacja domu na kołach czyli kompleksowego rozwiązania całorocznego obiektu, który można posadowić w dowolnej przestrzeni.

 

Jak zwykle bogata i różnorodna oferta kierowana jest do właścicieli ogrodów. Znajdą tutaj przede wszystkim kwiaty i ich sadzonki. Ale obok wielu roślin kwiatowych, drzewek iglastych i innych roślin, typowo ozdobnych, prezentowane są meble ogrodowe oraz systemy przydomowych oczyszczalni ścieków.
Na targach obecne jest stoisko kieleckiej Straży Miejskiej, gdzie goście mogą zasięgnąć informacji na temat przepisów prawnych dot. m.in. gospodarki odpadami czy zagadnień związanych z eliminacją smogu.
Targom towarzyszy jak zwykle wiele wydarzeń dodatkowych, jak np. prezentacje, warsztaty, prelekcje, konferencje tematyczne oraz zawody Architektury Krajobrazu.

 

Warto zapamiętać, że ekspozycję można zwiedzać w dniach 5-7 kwietnia w godzinach od 10 do 18.