Przed nami wernisaż wystawy Dziewczyny na warsztat, który odbędzie się 11.10.19 o godz. 18:00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu.

 

Ekspozycja jest wynikiem analizy aktualnego charakteru pracy polskich projektantek. Okazją do bilansu przemian na rynku projektowym było 30-lecie zmian ustrojowych, jakie zaszły w Polsce po 89 roku. jej głównym założeniem jest przedstawienie pierwszego pokolenia Polek, któremu udało się - na taką skalę - rozwinąć prywatną działalność projektową. Wystawa ma za zadanie zilustrować obecną sytuację projektantek, pokolenia 30-latek, pracujących w kapitalistycznym systemie.

 

Punktem wyjścia do wystawy był warsztat pracy współczesnych projektantek. Rozumiany zarówno jako miejsce - studio projektowe, pracownia, w której powstają ich projekty, jak i umiejętności rzemieślnicze, które wykorzystują w swojej pracy a także narzędzia, którymi posługują się na co dzień. Wymienione powyżej składowe wpływają na kształt ich realizacji, projektów. Tak szeroko rozumiany warsztat stanowi dla nich bazę, pełni kluczową rolę i świadczy o jakości wytwarzanych produktów.