Jak wspierać biznes działający w Kielcach? Jak stworzyć atrakcyjne warunki dla inwestorów? To pytania, na które najłatwiej odpowiedzieć wchodząc w dialog z przedsiębiorstwami działającymi w Kielcach. Dzisiaj  odbyło się spotkanie Danuty Papaj, Zastępcy Prezydenta Miasta Kielce z przedstawicielami NSK Bearings Polska S.A., którego tematem przewodnim była możliwość szerokiej współpracy. W spotkaniu wziął udział Hiroki Nukui, Administration Manager NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. oraz Renata Bałakier, Asystentka Zarządu NSK Bearings Polska S.A.

 

Jednym z zadań sektora publicznego jest kreowanie takich warunków do życia i pracy, żeby ludzie chcieli zostać w mieście jak najdłużej oraz mieć możliwość podjęcia ciekawej i wyspecjalizowanej pracy. Od dłuższego czasu Miasto Kielce stara się tworzyć ekosystem wsparcia dla firm, które poprzez swoje działania, innowacje i inwestycje, poprawiają również poziom życia mieszkańców. Dlatego doceniamy starania firm działających w Kielcach, które wychodzą poza rolę pracodawcy i dają coś więcej, bo dla mieszkańców, młodzieży, potencjalnych pracowników równie istotna jest dobra jakość życia, przyjazne otoczenie, rozrywka, jak i czyste środowisko.

 

NSK to jeden z wiodących na świecie producentów łożysk tocznych oraz rozwiązań w zakresie techniki liniowej i układów kierowniczych, firma z ponad 100-letnią tradycją. Japoński koncern jest liderem w tej branży na Świecie. Równocześnie to jeden z największych pracodawców w Kielcach. Działający w mieście oddział NSK Bearings Polska S.A. kontynuuje tradycje Fabryki Łożysk Tocznych, która zajmowała się produkcją łożysk tocznych i świec zapłonowych dla przemysłu samochodowego.

 

Branża motoryzacyjna rozwija się bardzo szybko, nowi pracownicy są poszukiwani i doceniani, gdyż dobra koniunktura gospodarcza w branży, zarówno w kraju, jak i za granicą, przekłada się na rekordowy przyrost liczby nowych miejsc pracy. NSK Bearings jest jednym z ciekawszych pracodawców na kieleckim rynku, oferującym możliwości pracy w międzynarodowym środowisku oraz na różnych stanowiskach, także tych związanych z działalnością badawczo-rozwojową.

 

Nowym Prezesem Zarządu NSK Bearings w Kielcach jest Andrzej Gajdziński, który piastuje również funkcję Zastępcy Dyrektora procesów produkcyjnych w Europie oraz Dyrektora Zakładu NSK Steering System Poland.