Księżniczka na opa wywróconej

Fundacja Studio TM zaprasza na spektakl Teatru The M.A.S.K. pt. "Księżniczka na opak wywrócona". Projekt  realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Projekt - „Teatr po Szkole”.


Spektakl można będzie obejrzeć 1 sierpnia o godz. 19.00 w  Bazie Zbożowej - Mała Hala. Patronat honorowy nad objęli: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz i prezydent Kielc Bogdan Wenta.


Tak o spektaklu opowiadają jego twórcy „Księstwo Parmy, bliżej nieokreślony XVII wiek. Książę Parmy Roberto i Księżniczka Mantui Diana są w sobie szaleńczo zakochani lecz z powodu konfliktu między ich rodami nie mogą być ze sobą. Książę obmyśla więc "genialny plan" uprowadzenia Księżniczki, wcale jej o tym nie mówiąc, a jego wykonanie zleca średnio rozgarniętemu, nadrabiającemu wiernością Lisardo. Co może pójść nie tak? Bach! - do wora i żyli długo i szczęśliwie...  No... Niezupełnie. Plan nieco się komplikuje, gdy zamiast Księżniczki z worka wyłania się służąca, która na dodatek ubzdurała sobie, że jest Księżniczką! Czy młodym zakochanym pisane jest bycie razem? I jaki los spotka z pozoru niemądrą Służącą Giletę? Czy dwa królestwa zdołają uniknąć kolejnej wojny? Jak zachowa się Księżna Parmy? Ogrom "przypadkowych" zdarzeń, barwne i wybuchowe kreacje aktorskie, kilka nieporozumień, dwa poróżnione ze sobą rody i jedna miłość, która ponoć zwycięża wszystko. Co będzie dalej i jak to się wszystko zakończy?”


UWAGA: Z powodu wymogów sanitarnych ilość miejsc ograniczona. Każdego Widza przy wejściu obowiązuje  dezynfekcja rąk,  maseczki jednorazowe i rękawiczki oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia. Podczas spektaklu obowiązuje zachowanie odpowiedniej odległości między Widzami.   


The M.A.S.K. zostało założone w Bielsku Podlaskim przy Stowarzyszeniu Kreatywny Bielsk Podlaski w 2012 r. przez Mateusza Sacharzewskiego (absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, wydział aktorski). W The M.A.S.K. działa kilka zróżnicowanych wiekowo grup. Łącznie około 40 osób. Najstarsza grupa - grupa studencka, na próby zjeżdża się z całej Polski m.in. Krakowa, Warszawy, Lublina, Białej Podlaskiej. Jako zespół ukochali sobie komedię, dlatego w tej materii tworzą większość spektakli. Grupa studencka tworzy spektakle od 2013 roku. Trzykrotnie występowali gościnnie dla Polonii w Brukseli, dwukrotnie uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Studenckich "The Mask" w Tbilisi w grudniu 2018 i 2019 roku (do Polski wrócili z nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszej aktorki pierwszoplanowej i najlepszego aktora komediowego).