Remont Kołłątaja - objazdy dla autobusów i przystanek tymczasowy w Kielcach

2 min czytania
Remont Kołłątaja - objazdy dla autobusów i przystanek tymczasowy w Kielcach

W sobotę na mapie komunikacji Kielc pojawią się krótkotrwałe korekty tras autobusów. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada objazdy i nowy, tymczasowy przystanek — to rozwiązanie ma ułatwić ruch podczas prac bitumicznych na ulicy Kołłątaja. Mieszkańcy powinni sprawdzić trasę swoich linii przed wyjściem z domu.

  • Zmiany w komunikacji w Kielcach
  • Remont ulicy Kołłątaja i tymczasowa organizacja przystanków

Zmiany w komunikacji w Kielcach

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że prace bitumiczne na ulicy Kołłątaja spowodują czasowe zmiany w kursowaniu autobusów w dniu sobota 25 października. Dotyczyć one będą kilku linii i będą obowiązywać tylko w jednym kierunku tam, gdzie utrudnienia uniemożliwiają przejazd.

  • Autobusy linii 5 w kierunku Pilotów / Dąbrowa pojadą objazdem przez ulicę Krakowską i Jagiellońską, pomijając fragmenty Podklasztornej i Kołłątaja. Kursy w kierunku Zalesia pozostają bez zmian.
  • Autobusy linii 23 do Aresztu Śledczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Kalcytowej przez Krakowską i Jagiellońską; kursy do osiedla Podkarczówka nie ulegają zmianie.
  • Autobusy linii 35 w kierunku osiedla Na Stoku pojadą objazdem od Kalcytowej przez Krakowską i Jagiellońską, natomiast kursy do osiedla Podkarczówka pozostają bez modyfikacji.
  • Autobusy linii C3 kierowane do Cedzyny / Cmentarz również pojadą objazdem od Kalcytowej przez Krakowską i Jagiellońską.
  • Nocna linia N1 w kierunku os. Świętokrzyskiego i os. Ślichowice będzie miała trasę zmienioną — przejazd poprowadzono przez Krakowską, Kryształową, Kalcytową, Podklasztorną, ponownie Krakowską i Jagiellońską, a dalej według standardowej trasy.

Remont ulicy Kołłątaja i tymczasowa organizacja przystanków

W związku z objazdami na odcinku wokół ulicy Kołłątaja wprowadzono także rozwiązania dla pasażerów, by zminimalizować utrudnienia. Dla linii 23, 35, C3 i N1 przy ulicy Podklasztornej — na odcinku między Kalcytową a Krakowską, przy postoju TAXI w kierunku Krakowskiej — zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy. Ma on obsłużyć osoby wysiadające i wsiadające na czas robót bitumicznych.

Zarząd Transportu Miejskiego zaleca pasażerom wcześniejsze sprawdzenie rozkładów i tras na stronach miejskich oraz planowanie podróży z uwzględnieniem możliwych opóźnień wynikających z prac drogowych.

na podstawie: UM Kielce.

Autor: krystian