Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

W sobotę 19 września czeka nas święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz ósmy w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi.


Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji.

 

W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Miastem partnerskimi są również Kielce. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stroniej www.narodowydziensportu.pl.

W Kielcach 19 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych zajęciach bilardowych i bezpłatnie skorzystać z pięciu pływalni w mieście. W ramach zajęć bilardowych uczestnicy będą mogli zapoznać się z przepisami i zasadami gry w bilard. Zajęcia prowadzone będą w Kieleckim Centrum Bilardowym w godz. od 12-15.  Natomiast w godz. od 7-12 dla mieszkańców Kielc udostępnione będą pływalnie ORKA, DELFIN, FOKA, JURA, MORS.

Więcej informacji na stronie https://narodowydziensportu.pl/viii-edycja-19-ix/.

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować, a następnie kliknąć w link: www.endomondo.com/challenges/44465103. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.


Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.