Młodzi pingpongiści z Jaworzni i Piekoszowa walczyli w mistrzostwach szkół podstawowych

W hali w Jaworzni rozbrzmiewały odbicia piłeczki i krótkie okrzyki – do turnieju przyjechało blisko pięćdziesięcioro uczniów z gminy Piekoszów i okolic. Z perspektywy Kielc to kolejny dowód, że tenis stołowy w regionie ma swoich małych pasjonatów i miejsca, które go pielęgnują. Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg zawodów, a młodzi zawodnicy pokazali wolę walki i umiejętności na małej, ale głośnej arenie.
- Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym - przebieg i organizacja
- Z Jaworzni do podium - kto stanął na medalach
Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym - przebieg i organizacja
Turniej, rozgrywany w Jaworzni, zgromadził 50 zawodników rywalizujących w sześciu kategoriach wiekowych. Zawody przygotowały Klub Sportowy Feniks oraz Szkoła Podstawowa w Jaworzni. Nagrody dla uczestników przekazało Starostwo Powiatowe w Kielcach.
Przy stołach pojawili się przedstawiciele samorządu i oświaty. W imieniu powiatu w Kielcach w wydarzeniu brał udział Cezary Majcher, a wspólnie z nim nagrody wręczały: Teresa Jakubowska, burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów, oraz Małgorzata Czekaj, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzni. Jak podkreślali gospodarze, zawody mają nie tylko sportowy wymiar, lecz także integrują młodzież i podtrzymują tradycję tenisa stołowego w gminie.
Z Jaworzni do podium - kto stanął na medalach
Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach (miejsce - zawodnik - szkoła):
kategoria żak dziewczęta
- 1. Łucja Ksel - SP w Szczukowskich Górkach
- 2. Agata Drogosz - SP w Jaworzni
- 3. Alicja Guzy - SP w Szczukowskich Górkach
kategoria żak chłopcy
- 1. Alan Lipowski - SP w Jaworzni
- 2. Marcel Bar - SP w Jaworzni
- 3. Fabian Malarczyk - SP w Jaworzni
kategoria młodzik dziewczęta
- 1. Nikola Kozłowska - SP w Jaworzni
- 2. Liliana Sobańska - SP w Jaworzni
- 3. Natalia Drogosz - SP w Jaworzni
kategoria młodzik chłopcy
- 1. Bartosz Wasik - SP w Jaworzni
- 2. Sebastian Dudzic - SP w Piekoszowie
- 3. Igor Szymkiewicz - SP w Szczukowskich Górkach
kategoria kadet dziewczęta
- 1. Oliwia Lipowska - SP w Jaworzni
- 2. Zofia Nowicka - SP w Jaworzni
- 3. Izabella Sobańska - SP w Jaworzni
kategoria kadet chłopcy
- 1. Jakub Kwiatek - SP w Jaworzni
- 2. Ignacy Jamioł - SP w Szczukowskich Górkach
- 3. Krystian Franczyk - SP w Jaworzni
Zawody pokazały wyraźną dominację reprezentantów Jaworzni, ale na podium pojawili się też zawodnicy z Piekoszowa i Szczukowskich Górek. Organizatorzy zapowiedzieli, że turniej będzie kontynuowany, a kolejne edycje mają sprzyjać rozwojowi młodych talentów i popularyzacji tenisa stołowego w regionie.
na podstawie: Powiat Kielecki.
Autor: krystian