Z tej możliwości korzysta coraz więcej kierowców oraz importerów z Polski. Sprowadzanie aut z USA często jest po prostu opłacalnym biznesem. Wiele osób dostrzegło pewne różnice w cenie tego samego modelu samochodu w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.
To wszystko sprawia, że nawet mimo kosztów związanych z transportem auta z USA do Polski oraz uiszczeniem wszystkich niezbędnych podatków, ten biznes się po prostu opłaca. Kalkulator sprowadzenia samochodu z USA do Polski określi, jakie są wszystkie koszty z tym związane.
Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych. Ile to kosztuje?
Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup auta w USA, wtedy musimy wiedzieć, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Na pewno musimy wiedzieć o opłatach przy sprowadzeniu samochodu, które zależne są od takich czynników, jak cena pojazdu oraz pojemność silnika. Musimy także oszacować koszt holowania oraz ustalić, do jakiego portu w Europie chcemy sprowadzić samochód. Wszystkie pojazdy sprowadza się drogą morską. Wiele osób korzysta z portów w Holandii, Niemczech oraz Polsce.
Transport do portu niemieckiego oznacza niższy podatek VAT, który wynosi 19%. Ma to ogromne znaczenie, dlatego wiele osób zleca transport samochodu z USA właśnie do Niemiec, skąd w dalszej kolejności auto przywożone jest do naszego kraju. Warto także pamiętać o opłacie celnej. Wynosi ona 10% za samochody osobowe oraz 6% za motocykle. Na te wszystkie aspekty musimy zwracać uwagę, gdyż między innymi od tego zależeć będzie, czy opłaca się importować auto z USA do Polski.