
LKS Orlęta Kielce - jeden z najstarszych klubów piłkarskich w regionie, organizuje rozgrywki w halową piłkę nożną, które odbędą się w sobotę, 6 listopada w Hali Legionów w Kielcach.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.
W turnieju zagrają zawodnicy urodzeni w roku 2012. Mecze odbywać się będą jednocześnie na dwóch boiskach w składach 1+4 zawodników dla 16 drużyn.
Szczegółowy harmonogram:
- 8:15 rozpoczęcie turnieju
- 8:30 – 14:15 mecze grupowe
- 14:00 – 15:30 posiłki dla drużyn i trenerów
- 14:30 – 15:30 mecze ćwierćfinałowe oraz mecze o miejsca 9-16
- 14:30 – 16:30 badania i analiza składu i budowy ciała dla wszystkich zawodników przeprowadzana przez świętokrzyską klinikę dietetyki
- 15:30 – 16:30 mecze półfinałowe, o 3 miejsce i finał
- 16:30 ceremonia wręczania nagród.
Orlęta Kielce to klub sportowy istniejący od czerwca 1950 r. Jego siedziba znajduje się przy ul. Warszawskiej 338 w Kielcach (hala rekreacyjno-sportowa). W jego ramach działa sekcja piłki nożnej, która prowadzi szkolenie we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych od 6. do 18. roku życia (od żaka do juniora starszego). Drużyny występują w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, biorą udział w obozach sportowych oraz turniejach regionalnych i ogólnopolskich.