UM Kielce: Gratulacje dla młodego pianisty
Kamil Pacholec - finalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, był gościem prezydenta Kielc Bogdana Wenty.
Spotkanie, w którym udział wzięła również Augustyna Nowacka, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, było okazją do złożenia gratulacji oraz podziękowań w imieniu władz miasta, ale także mieszkańców Kielc.
- Pozwoliłem sobie nie tylko w imieniu własnym i władz miasta, ale także mieszkańców Kielc przekazać naszemu gościowi najserdeczniejsze gratulacje oraz podziękować za dostarczenie wielu muzycznych doznań i wzruszeń. W ostatnich tygodniach wspaniałe występy Kamila Pacholca, we wszystkich etapach konkursu, śledziliśmy z zapartym tchem. Był to pokaz wirtuozerii, w której mogliśmy dostrzec prawdziwe, szczere emocje i miłość do muzyki tworzonej przez Fryderyka Chopina. Kamil Pacholec to osoba niezwykle uzdolniona, od lat swój talent podpierającą codzienną, wytężoną pracą i godzinami ćwiczeń. Mimo młodego wieku ten 22-letni kielczanin może poszczycić się już wieloma sukcesami i nagrodami, a wszyscy jesteśmy przekonani, że to dopiero pięknej kariery artystycznej. Dlatego oprócz słów podziękowań i gratulacji, składamy także życzenia wielu sukcesów, satysfakcji z realizacji ambitnych planów muzycznych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. I jeszcze ważna informacja dla mieszkańców: Kamil Pacholec już 5 grudnia wystąpi na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. O szczegółach koncertu poinformujemy niebawem - zapowiada prezydent.
Przesłuchania XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina rozpoczęły się 2 października. Wzięło w nich udział 87 pianistów reprezentujących 17 krajów. W finałach, które odbyły się 20 października wystąpiło 12 najwyżej ocenionych pianistów. Wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki wykonali oni jeden z dwóch koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina. Dziewięciu uczestników wybrało Koncert e-moll op. 11, trzech Koncert f-moll op. 21.
Kamil Pacholec urodził się 11 listopada 1998 roku. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod opieką Małgorzaty Kowalskiej. W 2017 roku został studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Świtały. Od 2019 roku studiuje w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Urząd Miasta Kielce, um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,25172,gratulacje-dla-mlodego-pianisty.html
Ostatnie Artykuły

Opera, teatr i taniec na ulicach Kielc. Święto zaczęło się z rozmachem

Osiem nagród dla ludzi kultury. Wyróżnienia wręczono w Kielcach

Miliony na drogi i chodniki. Komisja przed sesją rozpisała nowe plany

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Na Bp. Kaczmarka nie będzie gdzie zostawić auta. Służby wchodzą do sprzątania

W Kielcach zabrzmiał ostatni dzwonek. Uczniowie ruszyli na wakacje

Wakacyjne godziny w kieleckiej bibliotece. Sprawdź, kiedy po książki 📚

Policyjni wodniacy już patrolują akweny. Jeden błąd może kosztować życie

W Zgórsku sport znów połączył uczestników. Do rywalizacji stanęło 120 osób

Ostatni dzwonek wybrzmiał. Świętokrzyscy uczniowie ruszyli na wakacje

Kąpieliska ruszają, ratownicy ostrzegają przed jedną błędną decyzją

Na Kaczmarka ruszy porządki. Kierowcy muszą przeparkować auta

Wakacyjne wyjazdy pod lupą służb. Sprawdzają autokary, kąpieliska i obozy
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Kuratorski nr 1 w Kielcach - kontakt, godziny, zajęcia dla nieletnich
- Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach-Dyminach - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach - kontakt, godziny, zapis
- Parafia bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- POLREGIO Świętokrzyski Zakład w Kielcach - kontakt, rozkład jazdy i bilety
- Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS im. Św. Brata Alberta w Kielcach - kontakt, pracownie, zajęcia
