17. numer Kieleckiej

17. numer bezpłatnego biuletynu informacyjnego „Kielecka” trafił dziś do mieszkańców Kielc.


W tym wydaniu możemy przeczytać m.in. o planowanych inwestycjach w 2022 roku, na które zarezerwowano w projekcie budżetu Miasta Kielce ponad 268 milionów złotych. Inwestycje w oświacie oraz przyczyny rosnących kosztów utrzymania i funkcjonowania szkół, to temat rozmowy z zastępcą prezydenta Kielc Marcinem Chłodnickim.


„Kielecka” powoli wprowadza nas w świąteczny nastrój. W numerze przeczytamy o Jarmarku Bożonarodzeniowym, który po rocznej przerwie wróci na kielecki Rynek.

 

Znajdziemy również informacje o warsztatach przygotowywanych przez Galerię Sztuki Współczesnej „Winda” w Kieleckim Centrum Kultury. Jedne z nich poświęcone będą tematyce świątecznej, a podczas kolejnych warsztatów powstaną ceramiczne obiekty, które zostaną przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W biuletynie przeczytamy również o najnowszych projektach realizowanych przez Kielecki Teatr Tańca.


Ponadto, w "Kieleckiej" jak zwykle znajdziemy sporo informacji kulturalnych. Polecamy artykuł o trwającym w Kielcach 27. Festiwalu Form Dokumentalnych „Nurt”, jednym z najważniejszych konkursów filmów opisujących naszą rzeczywistość.


Dwutygodnik jest dostępny nieodpłatnie m.in. w Kieleckim Centrum Kultury, siedzibach ratusza, na kieleckim Dworcu Autobusowym i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.


„Kielecką” można przejrzeć również w wersji do pobrania oraz online na stronie Kieleckiego Centrum Kultury.