Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Starosta kielecki Mirosław Gębski złożył wizytę w powiecie włoszczowskim. Samorządowcy z sąsiedniego powiatu przyłączyli się do akcji poparcia służb mundurowych strzegących polskiej granicy.

Przed budynkiem Zespołu Szkół nr 3 we Włoszczowie pojawili się również parlamentarzyści: senator Krzysztof Słoń, posłowie Krzysztof Lipiec i Bartłomiej Dorywalski, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski, samorządowcy i mieszkańcy, którzy w 1984 roku protestowali w obronie krzyży zdjętych z sal lekcyjnych szkoły.

Spotkanie było kontynuacją akcji #MuremZaPolskimMundurem, która rozprzestrzenia się na kolejne samorządy w województwie świętokrzyskim.

18 listopada takie spotkanie odbyło się w powiecie kieleckim. Wraz z Zarządem Powiatu w Kielcach poparcie dla żołnierzy Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów wyrazili wówczas włodarze gmin powiatu kieleckiego.

- Nie możemy pozostać obojętni na to, co dzieje się na polsko-białoruskiej granicy. Przyłączając się do akcji #MuremZaPolskimMundurem chcemy okazać wsparcie wszystkim służbom mundurowym, które w tym trudnym czasie strzegą naszych granic - mówił wówczas starosta kielecki Mirosław Gębski.