W dniu Jarmarku Świętokrzyskiego, 22 maja na Święty Krzyż kursować będą specjalny bus i autobus. Będą dowozić turystów, którzy zechcą wziąć udział w wydarzeniu i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

JAK DOJECHAĆ?

  • Zmotoryzowani będą mogli pozostawić swoje samochody na parkingu w Hucie Szklanej. Autem będzie można wjechać na górę tylko po okazaniu „wjazdówki”.
  • W godzinach od 9.30 do 16.00 turystów na i ze Świętego Krzyża wozić będą bezpłatnie bus i autobus, kursujące wahadłowo z parkingu w Hucie Szklanej.
  • Wszyscy wystawcy proszeni są o przygotowanie swoich stanowisk wystawienniczych do godziny 10.00.
  • Jarmark Świętokrzyski rozpocznie się o godz. 11.10 procesją i potrwa do ok. g. 17.00.

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

Całości towarzyszyć będą liczne atrakcje. Zaprezentuje się 19 gmin powiatu kieleckiego z rzemiosłem artystycznym i kuchnią regionalną oraz wielu indywidualnych wystawców rękodzieła ludowego.

Rzeźba w drewnie, ręcznie robione szkło użytkowe, ozdoby ze sznurka, świece sojowe, biżuteria z kamieni naturalnych, chleby na zakwasie, a nawet tradycyjne litewskie wyroby - wędliny, sery, produkty regionalne z Podhala i rekonstrukcja ceramiki starożytnej - oferta wystawców na jubileuszowym jarmarku jest bardzo różnorodna.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY