Złote, diamentowe i żelazne gody obchodzili jubilaci w gminie Chmielnik. Łącznie ponad 50 par spotkało się w centrum kultury z okazji jubileuszu pożycia małżeńskiego. W tej uroczystej chwili towarzyszył im Mariusz Ściana członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Spotkania z jubilatami odbyły się w miniony weekend. Zaproszono na nie także te pary, które z powodu ubiegłorocznej epidemii nie odebrały swoich odznaczeń.

Złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu świętowało 41 par. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale wręczył im burmistrz miasta i gminy Chmielnik - Paweł Wójcik w towarzystwie Członka Zarządu Powiatu Kieleckiego - Mariusza Ściany, Kierownik USC - Bożeny Hanszke, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Chmielniku - Teresy Chwalińskiej oraz księdza Pawła Foderowicza.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodziły 3 pary z gminy Chmielnik, a żelazne gody (65. rocznicę ślubu) świętowało 8 małżeństw.

Jubilaci usłyszeli życzenia kolejnych szczęśliwych, zdrowych lat spędzonych w zgodzie i wzajemnym szacunku. Byli również pytani o receptę na tak wyjątkowe jubileusze.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” i poczęstunkiem.