Projektowanie wnętrz - główne zasady

Wchodzisz właśnie na rynek usług jako projektant wnętrz i chcesz jak najszybciej zdobyć zaufaną bazę klientów, która przez lata pozwoli Ci się rozwijać i tworzyć z pasją kolejne projekty? Mimo że konkurencja na rynku z roku na rok jest coraz większa, warto znaleźć swoją niszę, w której będziemy się z powodzeniem spełniać. Na jakie aspekty przy prowadzeniu działalności z sektora projektowanie wnętrz warto zwrócić największą uwagę, a które lepiej objąć zmową milczenia, choćby dla własnego spokoju? Przyjrzyjmy się uważnie!

Projektowanie wnętrz - wskazówki dla szczęśliwego projektanta

Po pierwsze - nie myśl, że są lepsi od Ciebie. Jak zaznaczają projektanci wnętrz z alldesign.com.pl - każdy projektant ma swoje własne tempo, tryb i uwarunkowania w pracy. Każdy z nas jest inny i nawet, jeśli po drodze popełniasz pewne błędy, to Twoje projektowanie wnętrz wcale nie musi być deprecjonowane w stosunku do wyników prac innych. Zwłaszcza, jeśli jesteś na początku swojej drogi zawodowej. Wtedy każdy błąd jest nauką, a nie porażką. Druga sprawa - zwróć też uwagę na szukanie właściwych i oryginalnych inspiracji.

Wiele projektów wnętrz jest do siebie zaskakująco podobnych, zwłaszcza na naszym polskim podwórku. Ważne, by połączyć w jedną wartość te elementy, które na pierwszy rzut oka wzajemnie się wykluczają. Kto powiedział, że nie można łączyć sztuki łowickiej z rokoko? Czy można porzucić kanarkowy odcień ścian w kuchni na rzecz stuprocentowej fuksji z elementami ażurowymi? Najważniejsze w pracy projektanta wnętrz jest totalne wyzbycie się lęku. W razie czego, na wizualizacjach i w animacjach można przecież wszystko zmienić! Baw się swoją pracą!

Projektowanie wnętrz - wskazówki dla szczęśliwego projektanta

Projektowanie wnętrz - bez programów ani rusz!

Po trzecie - doglądaj tego, co dzieje się na rynku, monitoruj nowe programy pod projektowanie wnętrz, bo nawet nie wiesz, jak wielu nowych rzeczy, technik oraz znajomości materiałów z teksturami możesz się nauczyć w krótkim czasie. Prawdziwy pasjonat śledzi rozwój swojej branży nawet wtedy, gdzie siedzi na wakacjach w wygodnym leżaku przy basenie.

Dział programów z grupy 3D stale się poszerza, warto mieć ten fakt stale na uwadze, tym bardziej, że coraz liczniejsza grupa potentatów i producentów sprzedających artykuły wnętrzarskie i budowlane wprowadza na rynek swoje własne, firmowe aplikacje, które każdy szanujący się projektant powinien poznać - jak dowiadujemy się od specjalistów z załogi alldesign.com.pl

Projektowanie wnętrz a materiałoznawstwo

Materiałoznawstwo jest niezwykle przydatną dziedziną w pracy projektanta wnętrz. Nie na wszystkich kursach i studiach z zakresu projektowanie wnętrz tematy z tej dziedziny poruszane są na wymaganym poziomie. Nie zaszkodzi więc dokształcać się we własnym zakresie. Pozyskana wiedza z niezwykle szerokiej i inspirującej dziedziny nauki, jaką jest materiałoznawstwo pomoże nam odkryć najważniejsze zalety surowców najczęściej stosowanych przy różnorodnych projektach wnętrz. Chodzi tu oczywiście o świadome zastosowanie drewna, szkła, metalu, ceramiki, tworzyw sztucznych czy elementów pozyskiwanych drogą recyklingu. Dzięki temu projekty zyskają na solidności oraz wysokiej jakości artystycznej.