Teneryfa w sezonie czy poza sezonem?

Większość z nas myśli o wakacjach wraz ze zbliżającym się sezonem letnim. Jednak czy to okres w roku, kiedy najkorzystniej jest odwiedzać wyspy kanaryjskie? Podczas wakacji na pewno wyspa się Wam spodoba, jednak to poza sezonem Teneryfa ma nieskończenie wiele plusów.

Zacznijmy od kwestii, iż poza letnimi miesiącami na wyspie jest rześkie bardzo powietrze, a słońce gorące cały rok. Na zewnątrz niestraszny Wam skwar, a przejrzystość powietrza jest idealna. Jako że Teneryfa łączy ocean i wysokie góry, widoczność jest bardzo istotna.

Głównym plusem wyjazdu “poza sezonem” jest większa dostępność atrakcji na najbliższe dni oraz o wiele mniejsza ilość turystów. Do sezonu letniego pod względem natężenia turystów możemy jedynie porównać koniec grudnia, gdzie na słoneczne wyspy przylatują turyści spędzać święta oraz sylwestra. Co więcej, pozostałe miesiące są nieco bardziej wilgotne, a zwłaszcza zima, podczas której południowa część wyspy przepięknie się zazielenia.

Sezon wspomnianych wcześniej atrakcji trwa cały rok. Jednak poza sezonem wszędzie jest mniej ludzi, krótsze kolejki w parkach wodnych, dużo wolnej przestrzeni w parkach zoologicznych, a także dostępnych biletów na kolejkę na wulkan czy inne atrakcje. AtrakcyjnaTeneryfa.pl dba o to, by podczas atrakcji był komfort i potrzebna ilość wolnej przestrzeni na każdej atrakcji jednak bywa, że w tych spokojniejszych miesiącach atrakcje zapełniane są jedynie na 50%.

Poza sezonem spadają także ceny wynajmu aut oraz noclegów.