Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bodzentyna i KGW Bodzentyn włączyły się w naszą akcję wsparcia Polaków na Wileńszczyźnie. Liczy się każdy gest, zwłaszcza w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Paczki z darami dla naszych Rodaków na Litwie odebrał starosta kielecki Mirosław Gębski, który jest inicjatorem akcji "Wielkanocna Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie" w towarzystwie członka Zarządu Powiatu w Kielcach Stefana Bąka oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej kieleckiego starostwa Dominiki Kąsek.

Przypomnijmy, pomoc skierowana jest do osób potrzebujących, ubogich, starszych, samotnych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W ramach zbiórki koleżeńskiej wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz jednostek organizacyjnych powiatu zbierana jest długoterminowa żywność i artykuły chemiczne. Rzeczy potrzebne do codziennego użytku znajdziemy niemal w każdym domu. Dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie są to produkty często nieosiągalne, dlatego liczy się każda pomoc. - Przywieźliśmy ryż, makaron, kaszę, a także chemię - proszki do prania, płatki mydlane - wylicza Beata Gawlicka- Piasecka prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bodzentynie i przewodnicząca KGW Bodzentyn. - Jeżeli możemy to pomagamy. Wiemy, że ta pomoc jest potrzebna, dlatego już kolejny raz włączyliśmy się w zbiórkę dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie - dodaje.

Dziękujemy darczyńcom za wsparcie! Wspólnymi siłami możemy sprawić, że Wielkanoc dla Rodaków ze Wschodu będzie bardziej radosna i spokojniejsza.

Zbiórka kończy się 20 marca, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich, którzy chcą i mogą jeszcze pomóc, aby przywozili produkty do kieleckiego starostwa! Dary można zostawiać w specjalnie przygotowanym wózku oznaczonym plakatem akcji na poziomie 0. Zebrane dary trafią przed świętami na Wileńszczyznę.