Znów zapłoną ogniska i będzie można posmakować pieczonych ziemniaków. Już w najbliższą niedzielę, 17 września w Dębnie w gminie Raków odbędzie się dobrze znana od lat uroczystość religijno - obyczajowa "W dzień świętej Tekli ziemniaki będziem piekli", pod honorowym patronatem starosty kieleckiego Mirosław Gębskiego.

Gmina Raków słynie z uprawy ziemniaków, jak i z „Rakowskiego ziemniaka pieczonego”- wpisanego na Listę Produktów Tradycyjnych. Zgodnie z wieloletnią tradycją ten lokalny przysmak jest pieczony w specjalnie przygotowanych ogniskach w centrum Dębna, a następnie wspólnie spożywany. Ziemniaki przywożą głównie sołtysi, a w tym roku ma ich być aż ponad tona. Taka ilość nie powinna dziwić, bo z roku na rok ta uroczystość religijno - obyczajowa poświeconą świętej Tekli połączona z pieczeniem ziemniaków przyciąga coraz więcej mieszkańców gminy Raków oraz gości z innych regionów i wspaniale wszystkich integruje.

Jak co roku rozpocznie ją Odpustowa Msza Święta o godz.12:00. Następnie odbędzie się Akcja Honorowego Dawstwa Krwi, która od kilku lat jest stałym punktem wydarzenia.

Nie zabraknie również występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się: Zespół „Rakowskie Fijołecki”, dzieci i młodzież z gminy Raków, Zespół „Fox”- Dominik Feldam, KGW Szumsko, KGW „Głuchowianki”z Głuchowa, KGW „Śwarne Kakonianki”, Kapela Sióstr Piotrowicz, Kapela „Siema”.

Gwiazda wieczoru będzie zespół Milano.

Wspólną zabawę zakończy dyskoteka pod gwiazdami, która poprowadzi DJ Maju.

Organizatorzy przygotowali też wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych między innymi stoiska KGW, rękodzieło ludowe, wesołe miasteczko.

WSTĘP WOLNY!