Alert pogodowy: Burze i grad w województwie świętokrzyskim

IMGW ostrzega mieszkańców naszego regionu przed nadchodzącymi burzami oraz wysokimi temperaturami. W najbliższych godzinach możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, które mogą wpłynąć na codzienne życie.
- Burze z intensywnymi opadami i silnym wiatrem
- Upały trwają do wieczora
- Jak się przygotować na burze?
- Bezpieczeństwo przede wszystkim
Burze z intensywnymi opadami i silnym wiatrem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego regionu. Od godziny 18:00 dnia 22 lipca do godziny 03:00 dnia 23 lipca prognozowane są burze, które mogą przynieść ze sobą intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru. W niektórych miejscach opady mogą wynieść od 20 do 30 mm, a wiatr osiągnąć prędkość do 60 km/h. Istnieje również możliwość wystąpienia gradobicia.
Upały trwają do wieczora
Do godziny 20:00 dnia 22 lipca obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatury mogą sięgać od 31°C do 33°C, co może być szczególnie uciążliwe dla osób starszych, dzieci oraz osób z problemami zdrowotnymi. Zaleca się unikanie przebywania na słońcu oraz picie dużej ilości wody.
Jak się przygotować na burze?
W związku z nadchodzącymi burzami, warto podjąć odpowiednie środki ostrożności. Przede wszystkim, należy zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Warto również unikać parkowania samochodów pod drzewami oraz upewnić się, że okna i drzwi są dobrze zamknięte. W przypadku wystąpienia intensywnych opadów, możliwe są lokalne podtopienia, dlatego warto zabezpieczyć piwnice i inne nisko położone pomieszczenia.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Podczas burz i upałów, najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa. W przypadku intensywnych zjawisk pogodowych, zaleca się pozostanie w domu i unikanie wychodzenia na zewnątrz, jeśli nie jest to konieczne. Osoby przebywające na otwartej przestrzeni powinny szukać schronienia w bezpiecznym miejscu. W razie potrzeby, warto mieć pod ręką latarkę, zapas wody oraz podstawowe leki.
Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń służb meteorologicznych. Monitorowanie sytuacji pogodowej może pomóc w uniknięciu niebezpiecznych sytuacji i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom.
Ostatnie Artykuły

Samsonowskie ruiny wracają na trasę śladami Stanisława Staszica

Rynek zamieni się w mobilną przychodnię. Bezpłatne badania i konsultacje na wyciągnięcie ręki

Bibliusiowe czytanki wysłały dzieci do Londynu bez pakowania walizek

Kielce uczą empatii przez zabawę - dzieci budowały most przyjaźni

Kielce przeszły w milczeniu, by przypomnieć o ofiarach Katynia

Unijne pieniądze przebudowują region, a Kielce zobaczyły skalę zmian

FONIA Telecom – tani operator dla rodziny i małej firmy + 100 GB jako praktyczny wybór

Dorosłość nie zwalnia z ochrony i właśnie po 65. roku życia szczepienia zyskują znaczenie

Plac Konstytucji zamknięty – ruszył remont, który zatrzymał też autobusy

Seniorzy wracają do ruchu – w Hali Legionów znów zabrzmiały pierwsze kroki

W Okrąglaku spotkają się mocne kolory i pejzaże w jednym wernisażu

Legendy Korony wróciły na Exbud Arenę i znów uruchomiły wspomnienia

W Chmielniku pamięć o Katyniu i Smoleńsku wybrzmiała przy pomniku i Murze Polskich Patriotów

